środa, 14 maja, 2025

„Żeby nie było śladów” już w kinach

Od dziś (24 września) w polskich kinach można oglądać film „Żeby nie było śladów” opowiadający o sprawie Grzegorza Przemyka. Partnerem edukacyjnym obrazu jest Muzeum Historii Polski. 

Muzeum Historii Polski przygotowało do filmu pakiet edukacyjny, który można bezpłatnie pobrać ze strony dystrybutora filmu. W jego skład weszły scenariusze lekcji historii, języka polskiego i propozycje na godzinę wychowawczą, a także słownik zawierający biogramy postaci pojawiających się w filmie oraz wytłumaczenie podstawowych pojęć związanych z opisywanymi w nim wydarzeniami. W pakiecie znajduje się także propozycja spaceru po Warszawie śladami Grzegorza Przemyka, który jest w stałej ofercie edukacyjnej Muzeum.

Film „Żeby nie było śladów” oparty jest o wątki zawarte w reportażu Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Reżyserem jest Jan P. Matuszyński, autorką scenariusza – Kaja Krawczyk-Wnuk, a produccentem – Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Główne role zagrali Tomasz Ziętek i Sandra Korzeniak oraz Mateusz Górski jako Grzegorz Przemyk. W filmie występują też m.in. Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot, Aleksandra Konieczna, Sebastian Pawlak, Adam Bobik, Andrzej Chyra, Michał Żurawski, Rafał Maćkowiak i Dariusz Chojnacki. Reżyserem castingu jest Piotr Bartuszek.

Dystrybucja w Polsce – Kino Świat. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz francuskie ARTE, a koproducentami są CANAL+ Polska, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, a także zagraniczni partnerzy – Les Contes Modernes (Francja) i Background Films (Czechy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...