niedziela, 22 grudnia, 2024

Współpraca dla edukacji

Muzeum Auschwitz, Fundacja Auschwitz-Birkenau oraz izraelska firma AppsFlyer podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest wspieranie działań na rzecz zachowania największego i najważniejszego miejsca pamięci o Holokauście na świecie, m.in. za pośrednictwem wirtualnego zwiedzania.

Z powodu pandemii koronawirusa Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau zostało zamknięte dla zwiedzających po raz pierwszy od 1947 r. W ten sposób uniemożliwiony został dostęp do pozostałości niemieckiego nazistowskiego obozu.

W związku z tym firma AppsFlyer zawiązała partnerstwo z Muzeum oraz z Fundacją Auschwitz-Birkenau. Jego owocem będą innowacyjne narzędzia, dzięki którym miliony ludzi uzyskają dostęp do edukacji m.in. za pośrednictwem wirtualnego zwiedzania Miejsca Pamięci. Projekt będzie ma też wspierać pracę muzealnych edukatorów.

Miejsce Pamięci Auschwitz oraz jego zasoby muszą pozostać dostępne dla wszystkich, którzy chcą je zrozumieć. Nie można wyciszyć głosów płynących z Auschwitz. To właśnie tu mamy możliwość konfrontacji i odniesienia się do najważniejszych kwestii związanych z człowieczeństwem, społeczeństwem, zagrożeniami antysemityzmu, nienawiści rasowej oraz pogardy względem drugiego człowieka. Pamięć daje nam siłę do działania w sposób odpowiedzialny oraz naprawy świata, w którym żyjemy. Dzięki temu będzie on lepszym miejscem do życia dla naszych dzieci i wnuków

podkreśla dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz.

Dyrektor Generalny Fundacji Auschwitz-Birkenau Wojciech Soczewica zauważył, że pandemia COVID-19 jasno pokazała, jak ważne i potrzebne są innowacyjne narzędzia do łączenia historii z teraźniejszością.

Wspieranie społeczności Ocalałych z Holocaustu od lat stanowi ważną część działalności AppsFlyer Cares. Ten projekt stał się dla nas priorytetem, ponieważ w sytuacji, gdy jest pośród nas coraz mniej Ocalałych, a za kilka lat odejdą już wszyscy, czas jest bardzo istotny. Co wyjątkowo smutne, COVID-19 jeszcze przyspiesza ten proces. Musimy mieć pewność, że nawet wtedy, gdy Ocalali nie będą już mogli sami opowiadać swoich historii, świat nigdy nie zapomni. Moja babcia, która zmarła dwa lata temu, straciła całą swoją rodzinę w Auschwitz oraz innych nazistowskich obozach zagłady. Tak samo wyglądała sytuacja wielu izraelskich oraz żydowskich rodzinach na całym świecie. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie dla wsparcia edukacji, międzykulturowego zrozumienia, a także dla ostrzeżenia przez konsekwencjami rasizmu oraz ślepej nienawiści

mówi Oren Kaniel, Prezes i współzałożyciel AppsFlyer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Jarmark Bożonarodzeniowy w podpoznańsk...

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Kom...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Mistrzynie. Eseje o polskich artystkac...

Mistrzynie to stworzony przez Dagmarę Budzbon-Szymańską zbiór esejów na te...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...