Muzeum Auschwitz, Fundacja Auschwitz-Birkenau oraz izraelska firma AppsFlyer podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest wspieranie działań na rzecz zachowania największego i najważniejszego miejsca pamięci o Holokauście na świecie, m.in. za pośrednictwem wirtualnego zwiedzania.
Z powodu pandemii koronawirusa Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau zostało zamknięte dla zwiedzających po raz pierwszy od 1947 r. W ten sposób uniemożliwiony został dostęp do pozostałości niemieckiego nazistowskiego obozu.
W związku z tym firma AppsFlyer zawiązała partnerstwo z Muzeum oraz z Fundacją Auschwitz-Birkenau. Jego owocem będą innowacyjne narzędzia, dzięki którym miliony ludzi uzyskają dostęp do edukacji m.in. za pośrednictwem wirtualnego zwiedzania Miejsca Pamięci. Projekt będzie ma też wspierać pracę muzealnych edukatorów.
podkreśla dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz.
Dyrektor Generalny Fundacji Auschwitz-Birkenau Wojciech Soczewica zauważył, że pandemia COVID-19 jasno pokazała, jak ważne i potrzebne są innowacyjne narzędzia do łączenia historii z teraźniejszością.
mówi Oren Kaniel, Prezes i współzałożyciel AppsFlyer.