poniedziałek, 18 listopada, 2024

Białystok znany i nieznany

Jakie są białostockie szklaki turystyczne? Czy w Białymstoku rośnie metasekwoja chińska? Gdzie znajdują się najpiękniejsze i najciekawsze murale, budynki, rzeźby? Na te i wiele innych pytań od 1 maja odpowiedzą pracownicy punktu turystycznego w bramie Pałacu Branickich.

Miasto Białystok rozstrzygnęło konkurs ofert na prowadzenie sezonowego punktu informacji turystycznej przy ulicy Jana Kilińskiego. Konkurs wygrało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Regionalny Oddział w Białymstoku.

Białystok ma wiele do zaoferowania, warto odkryć jego potencjał. Wiosenne i letnie miesiące można wykorzystać na lepsze poznanie miejsca, w którym się mieszka. Zejść z utartych ścieżek, rozejrzeć się wokół, poznać historię i dawne dzieje. Zostać turystą w swoim mieście.

Punkt informacji turystycznej przy Kilińskiego można będzie odwiedzać od 1 maja. Będzie on czynny do końca października, 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w weekendy i święta aż do godz. 20.00.

W punkcie wszyscy chętni uzyskają informacje o ofercie turystycznej naszego miasta i otrzymają bezpłatne przewodniki. Dzięki temu mieszkańcy i turyści zdobędą wiedzę m.in. o ofercie gastronomicznej, imprezach kulturalnych i sportowych, szlakach turystycznych. Latem pracownicy punktu zajmą się także udostępnianiem zabytkowego 260-letniego zegara w bramie pałacowej.

Kamila Bogacewicz

ŹródłoUM Białystok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Regionalne Centra Konserwatorsko-Magaz...

20 listopada 2024 r.  10.00–17.00,  Forty Kleparz w Krakowie, ul. Kam...

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowski...

Temat strat wojennych jest niezwykle ważnym elementem badań nad polskim dziedzi...