piątek, 22 listopada, 2024

Atrakcje na wakacje – WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w wydarzeniach plenerowych, zorganizowanych w ramach akcjiAtrakcje na wakacje„.

W programie:

  • 8 lipca, g. 10:00-11:30, Bulwary nad Wisłokiem – „Biblioteka na bulwarach” – animacje dla dzieci w formie  pikniku rodzinnego. Wśród zaplanowanych atrakcji są: dmuchańce, malowanie twarzy, przeciąganie liny, tor przeszkód, pokaz baniek mydlanych, wizyta dwóch gości specjalnych: postaci animacyjnej „Kici Koci” oraz „Psiego Patrolu”. Wydarzenie uświetni wystawa „To się czyta na wakacjach” – składająca się z najchętniej wypożyczanych książek, rekomendowanych przez bibliotekarzy.
  • 12 lipca, g. 10:00-11:00, Park Kultury i Wypoczynku (Bulwary nad Wisłokiem) – „Spektakl Teatru za Jeden Uśmiech” plenerowe wydarzenie przedstawione przez grupę artystów, którzy podczas przedstawienie angażują dzieci do zabawy. Podczas widowiska, dzieci zachęcone przez aktorów mogą zaprezentować swoje możliwości aktorskie i wokalne. Aktorzy zapewnią młodym widzom ogromne emocje i zabiorą do baśniowego świata sztuki.
  • 15 lipca – 31 września, teren miasta – „Miejska gra mobilna Leopold GO” – terenowa gra, która wymaga od uczestników kreatywności, umiejętności pracy w zespole i wiedzy na temat historycznej postaci Leopolda Lisa Kuli. Zadania w grze będą związane z odzyskaniem niepodległości na terenie Rzeszowa. Podczas gry uczestnicy będą przemieszczali się w przestrzeni miejskiej.
  • 22 lipca, 10:00-11:00 – Scena na Osiedlu Nowe Miasto; 3 sierpnia, 10:30-11:30 – Park Sybiraków; „Zabawy podwórkowe z dawnych lat” – integracja dzieci podczas prezentacji i wspólnych zabaw z przeszłości: „Baba Jaga patrzy”, „Piłka parzy”, Zgadywanki, kalambury”, „Ciuciu babka”, „Berek”, „Cztery kąty, a piec piąty”, „Chodzi lisek koło drogi”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także piłki, wyścigi w workach, gra w kulki i pokaz teatrzyku kamishibai.
  • 25 lipca, 8 sierpnia, 22 sierpnia, g. 16:00, „Letnie Ogrody Literackie” – cykl spotkań ze znanymi i lubianymi autorami. Gościem pierwszego spotkania będzie Jarosław Kret – prezenter pogody, dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik. 8 sierpnia Czytelnicy spotkają się z Arturem Andrusem – dziennikarzem, aktorem i artystą kabaretowym. Cykl spotkań zakończy spotkanie z Ewą Wachowicz- dziennikarką, prezenterką i niezwykle popularną autorką książek kulinarnych.
  •  3 sierpnia, g. 10:00, Osiedlowy plac zabaw przy ul. Podchorążych 1 „Ulubione, śmieszne i pocieszne” – piknikowa impreza czytelnicza, mająca na celu zaproszenie najmłodszych do krainy literatury dziecięcej. W programie wydarzenia: czytanie rymowanych wierszy, rysowanie kredą ulubionych bohaterów literackich, zabawy animacyjne z wykorzystaniem chusty klanzy.
  • 17 sierpnia, g. 10:00, Osiedlowy plac zabaw przy ul. Podchorążych 1 „Zróbmy ZOO na wesoło” – zabawa piknikowa, przygotowana na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Czytelnicze atrakcje w wykonaniu Marii Gulak, Stanisławy Bełch, Agnieszki Przywary i Elżbiety Winiarskiej: czytanie połączone z zabawą plastyczną, kalambury, zabawy ruchowe.
  • 17 sierpnia, Scena na Osiedlu Nowe Miasto – „Wakacyjna Akademia Zabawy” – w programie Wakacyjnej Akademii Zabawy znajdą się gry zespołowe i sportowe, które uczą zdrowej rywalizacji i kształtują kompetencje społeczne. Wśród nich będą zabawy z chustą klanzy, które angażują zmysły dziecka i sprzyjają budowaniu relacji między uczestnikami. Do wyboru będzie także kilka stanowisk m.in. tor przeszkód, zabawy w klasy, skakanki, hula-hop.
  • 24 sierpnia 16:00-18:00, Scena na Osiedlu Nowe Miasto „Stare Knedelkowo w Rzeszowie” – warsztaty z pisarką Joanną Krzyżanek. Joanna Krzyżanek jest autorką książeczek dla najmłodszych dzieci, które w uroczy i przystępny sposób udzielają cennych rad, uczą czytać i pisać, a także wprowadzają najmłodszych w świat gotowania. „Stare Knedelkowo” to bajkowa firma, w której powstają opowiastki i rysunki. Podczas animacji z dziećmi Joanna Krzyżanek poszukuje sposobów na przejście przez świat dźwięków, kolorów i smaków, a świat emocji przeplata się ze światem edukacji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełz...

VIII Forum Regionalne Między Małopolską a Górnym Śląskiem pt. „Po nitce do kłęb...

Barwy holi

W starożytnej Mithili – krainie położonej u podnóży Himalajów, poprzecinanej rz...

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...