poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”: trwa nabór

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście wznawia dwuetapowe seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” organizowane we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

Pierwsza część projektu odbędzie się w czeskim Terezinie w dniach 25-28 czerwca. Druga część w Miejscu Pamięci Auschwitz zaplanowana jest na 3-6 listopada.

Do udziału w seminarium Centrum zaprasza nauczycieli starszych klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej oraz edukatorów pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat Zagłady, historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau oraz getta Theresienstadt. Ponadto pracując w międzynarodowych grupach uczestnicy i uczestniczki seminarium zastanowią się m.in. nad sposobami edukacji o Holokauście oraz wymienią się swoimi doświadczeniami na tym polu.

Na program seminarium składać się będzie cykl wykładów, warsztatów oraz zajęć w terenie prowadzonych przez ekspertów z Czech i z Polski.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów ubezpieczenia. Językami roboczymi seminarium będą polski i czeski.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium „Auschwitz – historia i symbolika” proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 20 maja 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w seminarium nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:
Piotr Supiński
Projekty Edukacyjne 
piotr.supinski@auschwitz.org
tel. +33 844 80 64

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W SZYMBARSKIM...

28 kwietnia 2024 Skansen w Szymbarku Rejestracja Zapraszamy w niedziel...

ŚWIAT DZIECIĘCY W RYSUNKU I GRAFICE MA...

25 kwietnia 2024 - 23 czerwca 2024 Dwór Karwacjanów Już od czwa...

GORLICKIE ULICE – 3 MAJA

Wernisaż wystawy "Gorlickie ulice - 3 Maja" odbędzie się w piątek 26 kwietnia o...

Chłop-niewolnik? Opowieść o pańszczyźn...

28 kwietnia – 10 październik 2024 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu R...

Miecze japońskie to nie tylko broń, al...

Miecze Japońskie. Z kolekcji gen. Sławomira Petelickiego i Polskiej Sekcji Miec...