poniedziałek, 25 listopada, 2024

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Okręgowym w Tarnowie

W dniach 7-9 października 2022 r., w trzech oddziałach Muzeum Okręgowego w Tarnowie: Muzeum Dwór w Dołędze, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu oraz Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 pozwalają bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych dzięki dotacjom unijnym. W roku 2022 Muzeum Okręgowe w Tarnowie w ramach tej akcji udostępni bezpłatnie dla zwiedzających trzy oddziały, które z pomocą Funduszy Europejskich zostały wyremontowane oraz wyposażone.

Dodatkowo Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Tarnów, Rynek 20-21) w godzinach pracy oddziału oferować będzie dwie zabawy:

1.Magazyn Dagaramy” – gra na spostrzegawczość, przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży. Zadanie do wykonania w trakcie zwiedzania wystawy muzealnej, polegające na poszukiwaniu muzealnych obiektów znajdujących się na ekspozycji

2. Quest historyczny z kodami QR dla młodzieży i dorosłych – na wystawie ukryto kilkanaście kodów QR z zaszyfrowanymi pytaniami. Kody należy odszukać, następne za pomocą czytnika we własnym smartfonie odczytać pytania i udzielić na nie odpowiedzi, wpisując hasła do krzyżówki. Zagadki są tematycznie związane z prezentowaną w budynku ekspozycją stałą.

Ponadto w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich codziennie odbywać się będą oprowadzania kuratorskie po wystawie stałej Muzeum Historii Tarnowa i Regionu:

7 października 2022 (piątek): godz. 11:00-12:00 oraz 15:30-17:00;

8 października 2022 (sobota) : godz. 11.00-12.30;

9 października 2022 (niedziela): godz. 11.00-12.30.


Oferta Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci to przede wszystkim gry dla dzieci i młodzieży. Plan zajęć obejmuje:

7 października (piątek): „Polska to my” – propozycja zabaw dla najmłodszych i ich opiekunów. Mali uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze geograficzno-historycznej na sali ekspozycyjnej oraz wykonać serca w polskich barwach narodowych, rozwiązać rebusy i wypełnić kolorowanki. Prace zabiorą ze sobą na pamiątkę.

I tura: godz. 10.00-11.30;

II tura: godz. 12.00-13.30.

8 października (sobota): „W roli zwiadowcy” – ochotnicy na podstawie otrzymanych map będą mieli za zadanie znaleźć ukryte na ekspozycji informacje i wykorzystując je, uzupełnić raport dla dowódcy.

I tura: godz. 10:00-11:30;

II tura: godz. 12:00-13:30.

9 października (niedziela): „Broń w gablocie i w dłoni” – zajęcia polegające na odszukaniu wybranych modeli broni prezentowanych na ekspozycji na podstawie zestawu fotografii i ciekawostek przekazanych przez prowadzącego. Dodatkową atrakcją będzie omówienie budowy i działania kultowego pistoletu maszynowego Sten z wykorzystaniem repliki tej broni. Na zakończenie uczestnicy będą mogli uzupełnić puzzle na tablicy magnetycznej.

I tura: godz. 10:00-11:30;

II tura: godz. 12:00-13:30.

Udział w zajęciach nie wymaga rezerwacji. Zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełz...

VIII Forum Regionalne Między Małopolską a Górnym Śląskiem pt. „Po nitce do kłęb...

Barwy holi

W starożytnej Mithili – krainie położonej u podnóży Himalajów, poprzecinanej rz...

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...