środa, 2 października, 2024

W Pałacu Dietrichsteinów opowiadają obrazem

Po wakacyjnej przerwie Muzeum w Wodzisławiu Śląskim wraca do niedzielnego cyklu spotkań ze sztuką. Tym razem hasłem przewodnim będzie opowiadanie obrazu. Przewodnikami po meandrach sztuki będą uznani artyści, którzy na swoim koncie mają wiele autorskich prac.


Artystyczny cykl warsztatów otworzy Grażyna Zarzecka – wodzisławska artystka, której obrazy aktualnie można podziwiać na wystawie w wodzisławskim muzeum. Grażyna Zarzecka jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie pod okiem prof. Jana Szancenbacha. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym dwukrotne stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki oraz Nagrody Prezydenta Miasta Rybnika. Podczas niedzielnego spotkania Grażyna Zarzecka opowie o budowaniu nastroju w obrazie.

Cykliczne warsztaty wodzisławskie Muzeum realizuje we współpracy z Grupą Twórczą Pasja działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. – Grażyna Zarzecka wystawiała swoje obrazy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Cieszymy się, że to właśnie ona otworzy cykl spotkań, bo jej wiedza będzie bardzo inspirująca dla uczestników warsztatów. Jednocześnie uczestnicy warsztatów mogą bardziej świadomie spojrzeć na jej obrazy prezentowane aktualnie w Muzeum – mówi Jadwiga Pietrek kierująca Grupą Twórczą Pasja.


Spotkania „Ze sztuką na ty” adresowane są do tych dorosłych, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności artystyczne lub drzemie w nich pragnienie rozwijania swojej kreatywności. – Warsztaty są okazją do nieskrępowanego wypróbowania czy w ogóle się do tego nadajemy. Jest to też okazja do interesującego relaksu w niedzielne popołudnie, bo w ciekawym towarzystwie można spróbować czegoś zupełnie nowego – mówi Hanna Blokesz-Bacza, manager Pałacu Dietrichsteinów.


Warsztat „Ze sztuką na ty” z Grażyną Zarzecką odbędą się w niedzielę 6 października od 16.00 w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Uczestnicy proszeni są o zabranie podobrazia o formacie A4. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Kolekcjonerka. Teresa Szwedkowicz (193...

Wystawa czasowa w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie dostępna od 17....

Europejskie Dni Dziedzictwa w Wielkopo...

Przygotowaliśmy specjalny program kulturalno-edukacyjny związany z historią pra...

Kolekcjonerka. Teresa Szwedkowicz (193...

Wystawa przybliża problematykę kolekcjonerstwa prywatnego i antropologii rzeczy...

KONFERENCJA NAUKOWA „AXENTOWICZ. W 165...

Zapraszamy serdecznie na  konferencję naukową "AXENTOWICZ. W 165 ROCZNICĘ ...

Muzeo – Najczęściej wybierany system d...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, zarządzanie zbiorami muzealnymi staje...