piątek, 16 maja, 2025

AAN udostępni archiwum Bronisława Geremka

Archiwum Akt Nowych w przyszłym roku zamierza udostępnić do celów badawczych archiwum Bronisława Geremka, które otrzymało dzięki decyzji rodziny oraz Fundacji Centrum im. Bronisława Geremka. Stanie się to dokładnie w 90. rocznicę urodzin profesora, 6 marca 2022 roku.

Archiwum jest bardzo bogate: liczy ponad 2,5 tys. jednostek. Znajdują się w nim materiały z działalności naukowej m.in. opracowania, referaty, artykuły, recenzje, korespondencja naukowa i materiały warsztatowe. Zachował się także zbiór wydawnictw drugiego obiegu oraz dokumentacja aktywności Bronisława Geremka w strukturach International Crisis Group, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Fundacji Stefana Batorego i Foundation Jean Monnet Pour L’Europe. Oprócz tego w archiwum znajdziemy materiały związane z polityczną działalnością profesora w latach 1989-1997, a także korespondencję i fotografie z ważnymi postaciami światowej polityki i nauki.

Archiwum Akt Nowych uporządkowało już i wydzieliło najważniejsze części składowe zespołu. W tym roku zakończy jego opracowywanie, by za rok móc udostępnić materiały do celów badawczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...