środa, 23 kwietnia, 2025

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przed wejściem do Muzeum Auschwitz stanęła specjalna bramka dezynfekcyjna. To zmodyfikowana wersja urządzenia opracowanego przez pracowników i absolwentów Politechniki Śląskiej mająca zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Urządzenie zostało nagrodzone w konkursie Healing Solutions for Tourism Challenge organizowanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz Światową Organizację Turystyki. Działa już w kilku placówkach medycznych w województwie śląskim.

Muzeum w Auschwitz jest pierwszą tego typu placówką na świecie, która korzysta ze zmodyfikowanej wersji bramki. Pozwala ona na nieco krótsze odkażanie, przy pomocy nadtlenku wodoru, a nie – jak w wersji oryginalnej – chloru. Bramka jest większa od tych używanych w szpitalach, ma podjazdy dla wózków i barierki ochronne. W samym muzeum wprowadzono także dodatkowe obostrzenia: można je zwiedzać w mniejszych niż dotąd grupach, a przy tym zwiedzający muszą utrzymywać odpowiedni odstęp. Na terenie zamontowano także aparaty do dezynfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy czasowej — „Mag...

Zapraszamy na rodzinną wystawę do Galerii Śluza!

Leonardo. Zbliżenia

Leonardo da Vinci to najbardziej znany artysta w historii. Ten wszechstronnie u...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Tajemnice toruńskich historii – prelek...

https://muzeon.pl/tajemnice-torunskich-historii-zapraszamy-na-prelekcje-dra-ja...

Jarmark Wielkanocny 12-13.04.2025 r.

Zgodnie z wiosenną tradycją Muzeum Narodowe Rolnictwa otwiera sezon JARMARKIEM ...