czwartek, 24 kwietnia, 2025

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Okręgowym w Tarnowie

W dniach 7-9 października 2022 r., w trzech oddziałach Muzeum Okręgowego w Tarnowie: Muzeum Dwór w Dołędze, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu oraz Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 pozwalają bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych dzięki dotacjom unijnym. W roku 2022 Muzeum Okręgowe w Tarnowie w ramach tej akcji udostępni bezpłatnie dla zwiedzających trzy oddziały, które z pomocą Funduszy Europejskich zostały wyremontowane oraz wyposażone.

Dodatkowo Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Tarnów, Rynek 20-21) w godzinach pracy oddziału oferować będzie dwie zabawy:

1.Magazyn Dagaramy” – gra na spostrzegawczość, przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży. Zadanie do wykonania w trakcie zwiedzania wystawy muzealnej, polegające na poszukiwaniu muzealnych obiektów znajdujących się na ekspozycji

2. Quest historyczny z kodami QR dla młodzieży i dorosłych – na wystawie ukryto kilkanaście kodów QR z zaszyfrowanymi pytaniami. Kody należy odszukać, następne za pomocą czytnika we własnym smartfonie odczytać pytania i udzielić na nie odpowiedzi, wpisując hasła do krzyżówki. Zagadki są tematycznie związane z prezentowaną w budynku ekspozycją stałą.

Ponadto w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich codziennie odbywać się będą oprowadzania kuratorskie po wystawie stałej Muzeum Historii Tarnowa i Regionu:

7 października 2022 (piątek): godz. 11:00-12:00 oraz 15:30-17:00;

8 października 2022 (sobota) : godz. 11.00-12.30;

9 października 2022 (niedziela): godz. 11.00-12.30.


Oferta Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci to przede wszystkim gry dla dzieci i młodzieży. Plan zajęć obejmuje:

7 października (piątek): „Polska to my” – propozycja zabaw dla najmłodszych i ich opiekunów. Mali uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze geograficzno-historycznej na sali ekspozycyjnej oraz wykonać serca w polskich barwach narodowych, rozwiązać rebusy i wypełnić kolorowanki. Prace zabiorą ze sobą na pamiątkę.

I tura: godz. 10.00-11.30;

II tura: godz. 12.00-13.30.

8 października (sobota): „W roli zwiadowcy” – ochotnicy na podstawie otrzymanych map będą mieli za zadanie znaleźć ukryte na ekspozycji informacje i wykorzystując je, uzupełnić raport dla dowódcy.

I tura: godz. 10:00-11:30;

II tura: godz. 12:00-13:30.

9 października (niedziela): „Broń w gablocie i w dłoni” – zajęcia polegające na odszukaniu wybranych modeli broni prezentowanych na ekspozycji na podstawie zestawu fotografii i ciekawostek przekazanych przez prowadzącego. Dodatkową atrakcją będzie omówienie budowy i działania kultowego pistoletu maszynowego Sten z wykorzystaniem repliki tej broni. Na zakończenie uczestnicy będą mogli uzupełnić puzzle na tablicy magnetycznej.

I tura: godz. 10:00-11:30;

II tura: godz. 12:00-13:30.

Udział w zajęciach nie wymaga rezerwacji. Zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...

Zdarzenia muzealne – Maj 2025

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zdarzeniach muzealnych odbywających się...

Wernisaż wystawy czasowej — „Mag...

Zapraszamy na rodzinną wystawę do Galerii Śluza!

Leonardo. Zbliżenia

Leonardo da Vinci to najbardziej znany artysta w historii. Ten wszechstronnie u...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...