8 marca 2020 roku, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, w wiedeńskiej Kunsthalle otwarto wystawę zbiorową „…chleba, wina, samochodów, bezpieczeństwa i pokoju”. Ze względu na pandemię koronawirusa po kilku dniach zamknięto ją dla zwiedzających. Mimo, że pandemia nie minęła, w Austrii zniesiono już część ograniczeń, więc muzeum ponownie może powitać publiczność na wystawie.
Jak informują organizatorzy, wystawa „…chleba, wina, samochodów, bezpieczeństwa i pokoju” jest poświęcona ideom „dobrego życia”. Na początku XXI wieku libański pisarz Bilal Khbeiz podsumował niemożliwe marzenie o „dobrym życiu” ludzi na globalnym południu – w przeciwieństwie do zachodu – listą „chleba, wina, samochodów, bezpieczeństwa i pokoju”. Prawie dwie dekady później wydaje się, że zaspokojenie tych podstawowych potrzeb jest zagrożone dla coraz większej liczby ludzi, nawet w miejscach, w których kiedyś było to oczywiste. Pandemia, której obecnie doświadczamy na całym świecie (choć w różnym stopniu), jest tylko jednym, aczkolwiek drastycznym, przejawem kruchości naszych społeczeństw. Pilna potrzeba nieograniczonego dostępu do systemów zaopatrzenia publicznego i współodpowiedzialności za siebie stała się tym bardziej wyraźna.
Wystawa Kunsthalle Wien prezentowana w dwóch miejscach (w Museumsquartier i na Karlsplatz), pytając o „dobre życie”, ukazuje dwie alternatywy: zarówno strach przed zbliżającą się zapaścią gospodarczą i społeczną, jak i powrót do właściwie niemożliwej do utrzymania „normalności” – najprawdopodobniej jedyne opcje, jakimi obecnie dysponujemy. „…chleba, wina, samochodów, bezpieczeństwa i pokoju” stawia na troskę, solidarność i świadomość tego, co możliwe, a więc wartości, które stały się teraz dla każdego z nas o wiele cenniejsze, niż miało to miejsce przed niespodziewanym zamknięciem wystawy.