poniedziałek, 7 kwietnia, 2025

Interpretacja dziedzictwa w pigułce | bezpłatne warsztaty

Z okazji międzynarodowej konferencji przewodników interpretacyjnych sieci Interpret Europe, która odbędzie się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w dniach 11-14 kwietnia 2025, w piątek, 11 kwietnia zapraszamy na BEZPŁATNE WARSZTATY dla przewodniczek i przewodników, edukatorek i edukatorów.

Chcesz doświadczyć, czym różni się oprowadzanie interpretacyjne od standardowego? Jakie są jego główne założenia? Dołącz do nas na zajęciach:

  • w Muzeum
  • online

W ramach warsztatów na żywo odwiedzisz także wystawę stałą Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Zapraszamy online i na żywo!
________________________________________

WARSZTAT W MUZEUM

KIEDY: 11 kwietnia (piątek)
GODZ: 11:00-13:00
FORMA: na żywo w Muzeum
LOKALIZACJA: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

TEMAT WARSZTATU: Interpretacja dziedzictwa w pigułce

W czasie dwugodzinnego spotkania doświadczysz, czym jest metoda interpretacji dziedzictwa. Dowiesz się, jak budować opowieść opartą na uniwersalnych wartościach. Zauważysz wpływ różnych bodźców zmysłowych na słuchaczy. Zwrócisz uwagę na rolę faktów i ich znaczenia w budowaniu dobrej historii. Na warsztatach będziemy pracować metodami aktywnymi, dzieląc się refleksjami i pomysłami na zastosowanie metody interpretacyjnej we własnych działaniach przewodnickich i edukatorskich.

Co zyskasz biorąc udział w warsztacie:
– Zainspirujesz się do działania – poznasz kilka ćwiczeń interpretacyjnych do wykorzystania z grupą.
– Dowiesz się, czym jest metoda interpretacji dziedzictwa oparta na metodologii Freemana Tildena.
– Odwiedzisz Muzeum Józefa Piłsudskiego i wymienisz się doświadczeniami z innymi osobami pracującymi z dziedzictwem.

ZGŁOŚ SIĘ: do 10 kwietnia włącznie. Potwierdzenie wysyłamy mailowo. Link do zapisów: https://forms.gle/fWPiDScrQAaKRFHq6

Warsztaty prowadzą:
• MONIKA MICHAŁEK – zastępczyni kierowniczki Działu Edukacji Muzeum Warszawy, wieloletnia przewodniczka warszawska i edukatorka muzealna, absolwentka 26. szkoły trenerskiej STOP, przewodniczka Interpret Europe.

• MATEUSZ TOMASZCZYK – licencjonowany przewodniki miejski i górski, certyfikowany trener biznesu i facylitator, akredytowany trener WFTGA i IE, pracuje jako freelancer w branży turystycznej, świadcząc usługi przewodnickie i szkoleniowe.

___________________________________________

SPOTKANIE ONLINE

KIEDY: 11 kwietnia (piątek)
GODZ: 9:30-11:30
FORMA: online

TEMAT SPOTKANIA: Interpretacja dziedzictwa w pigułce

Podczas spotkania online skoncentrujemy się na różnorodnych przykładach i zastosowaniach pracy interpretacyjnej. Opowiemy, czym jest interpretacja dziedzictwa. Przedstawimy nasze projekty i najnowsze materiały. Będziemy pracować metodą 𝘤𝘢𝘴𝘦 𝘴𝘵𝘶𝘥𝘺, dzieląc się doświadczeniem i pomysłami na zastosowanie metody interpretacyjnej w działaniach przewodnickich i edukatorskich.

Co zyskasz, biorąc udział w spotkaniu:
– Zainspirujesz się do działania – poznasz kilka przykładów zastosowania metody interpretacyjnej w praktyce.
– Dowiesz się, czym jest metoda interpretacji dziedzictwa oparta na metodologii Freemana Tildena.
– Otrzymasz materiały i wskazówki, gdzie dalej pogłębiać wiedzę o interpretacji dziedzictwa.

ZGŁOŚ SIĘ: do 10 kwietnia włącznie. Potwierdzenie i link wysyłamy mailowo. Link do zapisów: https://forms.gle/TexeDmajJ2GV7erYA
Link do wydarzenia na platformie Teams: https://shorturl.at/V99kX

Spotkanie prowadzą:
• KARENA NOWAK – pracowniczka Poznańskiego Centrum Dziedzictwa, Szefowa Zmiany zespołu ds. obsługi klienta w Bramie Poznania i Galerii Śluza oraz Centrum Szyfrów Enigma, przewodniczka po Poznaniu.

• HANNA BRZESKA – pracowniczka Poznańskiego Centrum Dziedzictwa, Szefowa Zmiany zespołu ds. obsługi klienta w Bramie Poznania i Galerii Śluza, koordynatorka ds. Klubu Seniorki i Seniora przy Bramie Poznania, przewodniczka po Poznaniu.

• MALWINA NIEMIER – specjalistka ds. turystyki i wydarzeń w Poznańskim Centrum Dziedzictwa. Popularyzatorka dziedzictwa na głównym szlaku turystyczno-kulturowym w Poznaniu (Trakcie Królewsko-Cesarskim). Koordynatorka działań miejskich. Certyfikowana przewodniczka po Poznaniu, a od 2022 roku Certyfikowana Przewodniczka Interpretacyjna i aktywna członkini organizacji Interpret Europe.

• EMIL MAJUK – politolog i kulturoznawca, od 2005 roku związany z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, obecnie jako specjalista ds. współpracy międzynarodowej i koordynator Pracowni Interpretacji Dziedzictwa Dawnych Sztetli.

• SEBASTIAN WACIĘGA – trener interpretacji dziedzictwa w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Facylitator planowania strategicznego. Współautor książki „Lokalne muzeum w globalnym świecie. Poradnik praktyczny”. Obronił doktorat na temat pomocniczości w lokalnej współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Maja Bobrowska
Maja Bobrowskahttp://www.muzeumpilsudski.pl
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku to nowoczesny kompleks muzealno-edukacyjny w enklawie historycznej, której sercem jest dworek „Milusin", dom Marszałka.

Pod naszym patronatem

Jarmark Wielkanocny 12-13.04.2025 r.

Zgodnie z wiosenną tradycją Muzeum Narodowe Rolnictwa otwiera sezon JARMARKIEM ...

Leonardo. Zbliżenia

Leonardo da Vinci to najbardziej znany artysta w historii. Ten wszechstronnie u...

Tajemnice toruńskich historii – ...

https://muzeon.pl/tajemnice-torunskich-historii-julie-wolfthorn-i-lotte-jacobi...

Rodzinna przygoda z „Marzanną” w tę ni...

Impreza plenerowa „Marzanna”! 23 marca 2025 r. w godz. 11.00-15.00 Muzeum...

Tajemnice toruńskich historii – ...

25.03. 2025 roku o godz. 17.00 Muzeum Okręgowe w Toruniu – Muzeum Historii Toru...