wtorek, 24 marca, 2026

Jak opowiadać o żydowskiej Warszawie?

Wiosną i latem 2021 r. Dział Edukacji Żydowskiego Instytutu Historycznego organizuje szkolenia dla przewodników miejskich. Odbywają się one w przestrzeni wystawy „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”.

Wystawa poświęcona jest mieszkańcom warszawskiego getta, członkom Oneg Szabat – konspiracyjnej grupy dokumentującej los polskich Żydów w czasie II wojny światowej. Stworzona przez nią kolekcja dokumentów jest jednym z najważniejszych zbiorów dotyczących Zagłady. Na wystawie prezentowane są oryginalne dokumenty z getta – listy, testamenty oraz relacje świadków i ofiar ludobójstwa.

Najbliższe szkolenie dla przewodników odbędzie się 6 lipca. Czas trwania: 90-120 min. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale liczba miejsce jest ograniczona, więc obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...

Dagmara Budzbon-Szymańska, Rzeźbiarki

Rzeźba, głównie ze względu na wysiłek fizyczny, jakiego wymagała, była przed wi...

Góry–Morze–Morze–Góry

Wystawa stanowi trzecią edycję autorskiego projektu wystawienniczego, którego i...

Paryż – tam, gdzie historia tańczy z e...

PARYŻ - wyjątkowe miejsce, w którym żyję i oddycham sztuką. Jest dla mnie księg...

Forum SOWA 2025 – spotkanie ludzi z pa...

W dniach 23–24 października 2025 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odby...