Pierwsze dni lutego to czas, kiedy muzea i galerie mogą znów powitać w swoich progach zwiedzających. Zapraszają na dostępne wcześniej wystawy stałe i czasowe.
Na Wawelu od 1 lutego można zwiedzać wybrane przestrzenie wystawiennicze, np. Wawel Zaginiony, Wawel Odzyskany, Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz wystawę „Sztuka Wschodu. Namioty tureckie”. Wyłącznie w sprzedaży on-line dostępne są bilety na zwiedzanie w weekendy wybranych wystaw z przewodnikiem.
4 lutego otwartych zostanie pięć oddziałów Muzeum Gdańska. Zwiedzać będzie można wystawy stałe Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Domu Uphagena, Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz Muzeum Bursztynu. To ostatnie będzie otwarte do 31 marca br. w związku z przenosinami do nowej siedziby, czyli Wielkiego Młyna. Europejskie Centrum Solidarności przygotowuje się do ponownego otwarcia, ale o dokładnym terminie poinformuje, gdy tylko zakończone zostanie wdrażanie procedur gwarantujących odwiedzającym bezpieczne zwiedzanie ekspozycji.
mówi Basil Kerski, dyrektor ECS.
Od wtorku, 2 lutego, wraca możliwość zwiedzania wystaw oraz stacjonarnych zakupów wydawnictw i gadżetów Muzeum Miejskiego w Tychach. Będzie możliwe indywidualne zwiedzanie wystaw oraz w grupach liczących nie więcej niż 5 osób.
Muzeum szczególnie poleca otwartą 16 października sportową wystawę „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”. To niezwykła podróż do świata sportu z czasów początku socjalizmu, gdzie prezentowane są najbardziej charakterystyczne cechy i symbole kultury fizycznej w Polsce w okresie tzw. stalinizacji. Wystawa została przedłużona do 20 marca.