czwartek, 7 listopada, 2024

Majówka w ECS. Letnie godziny otwarcia od 4 maja

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza w długi weekend majowy do obejrzenia wystawy stałej i odwiedzin samego budynku. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja (sobota-wtorek) ECS będzie otwarty codziennie od godziny 10.00 do 19.00. 

Po majówce, od 4 maja, zmieniają się godziny otwarcia ECS: od poniedziałku do piątku wystawa jest czynna w godz. 10-19, a w soboty i niedziele w godz. 10-20. Kasy są zamykane godzinę przed zamknięciem. Budynek pozostaje otwarty codziennie do godziny 20.00. Te godziny będą obowiązywały do końca października.

O wystawie

Wystawa stała opowiada o zwycięskiej rewolucji Solidarności i jak dzięki niej zmieniła się Polska, Europa i świat.

Jej zwiedzanie – w zależności od wyboru trasy – trwa od 1,5 do 3 godzin. W cenie biletu otrzymujemy audioprzewodnik. Dla rodzin proponujemy ścieżkę rodzinną – są w niej dostępne audioprzewodniki w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i ukraińskiej. Podstawowa ścieżka zwiedzania (2,5 – 3h) jest dostępna w 10 wersjach językowych. Dorośli mogą też wybrać wersję krótszą – 1,5h – w języku polskim i angielskim.

ECS zapewnia wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Są dostępne ścieżki zwiedzania: dla osób z dysfunkcjami wzroku z audiodeskrypcją i dla osób z dysfunkcjami słuchu – w polskim języku migowym.

Zachęcamy do skorzystania z zakupu biletów online z wyprzedzeniem. System umożliwia wybór dnia i godziny.

Wydział Zabaw

Dzieci mogą skorzystać z dużej sali do zabaw edukacyjnych, w której mogą spędzić dwie godziny na okrętowych zabawach. Wydział Zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-10 lat. Dzieci młodsze muszą pozostawać pod opieką rodzica lub opiekuna. Zapraszamy codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Obowiązuje obuwie zmienne lub wejście w skarpetkach.

Tarasy widokowe, gastronomia, sklep

W godzinach otwarcia budynku czynne są bezpłatne tarasy widokowe na 6. piętrze. Na parterze funkcjonują dwa punkty gastronomiczne: restauracja i barek kawowy. Warto też odwiedzić sklep muzealny.

Biblioteka    

Biblioteka ECS jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.00. Ze zbiorów książek i czasopism można korzystać na miejscu, w czytelni. Biblioteka posiada w swoich zasobach ponad 20 tysięcy woluminów. Dostępny jest katalog online.

Parkingi

Każdy, kto kupił bilet na wystawę stałą, może bezpłatnie pozostawić auto na parkingu podziemnym na cztery godziny. Uwaga – należy pobrać specjalny voucher z kasy biletowej i zachować bilet z automatu, pobrany przy wjeździe.

Parking naziemny przy ECS jest częścią Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania – sektor czerwony GDAF – opłaty obowiązują przez 7 dni w tygodniu ( także w święta) od 9.00 do 20.00.

Opłaty i zasady korzystania z parkingu podziemnego ECS.

Darmowy wstęp dla gości z Ukrainy

Zwiedzanie wystawy stałej i korzystanie z Wydziału Zabaw jest darmowe dla naszych gości, którzy przybyli z Ukrainy. Bezpłatny bilet można otrzymać w kasie. Jedynym warunkiem jego uzyskania jest okazanie dowodu przekroczenia granicy po 24 lutego 2022 r.

Więcej informacji w języku ukraińskim na temat zwiedzania ECS.

Od 2015 roku historyczne tereny Stoczni Gdańskiej wraz z ECS posiadają Znak Dziedzictwa Europejskiego. Jako pierwsze i dotąd jedyne muzeum w Polsce ECS otrzymało Nagrodę Muzealną Rady Europy 2016 (EMYA). W maju 2021 roku wystawa stała została nagrodzona Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego / Europa Nostra 2021. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Regionalne Centra Konserwatorsko-Magaz...

20 listopada 2024 r.  10.00–17.00,  Forty Kleparz w Krakowie, ul. Kam...

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowski...

Temat strat wojennych jest niezwykle ważnym elementem badań nad polskim dziedzi...