środa, 22 stycznia, 2025

Majówka w Muzeum w Grudziądzu

Podczas weekendu majowego – w dniach 1-3 maja 2022 r. nastąpią zmiany w godzinach otwarcia Muzeum w Grudziądzu. Odbędzie się także szereg wydarzeń dodatkowych, na które serdecznie zapraszamy!

1 maja – wystawy w Muzeum nieczynne; Góra Zamkowa i Klimek czynne od 9.00 do 20.00.

2 maja – wystawy w Muzeum nieczynne; Góra Zamkowa i Klimek czynne od 9.00 do 20.00; od 15.00 do 17.00 zapraszamy na warsztaty muzealne z okazji Dnia Flagi w Parku Miejskim.

3 maja – wystawy w Muzeum czynne w godzinach 10.00 – 15.00; o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert kameralny „Witaj majowa Jutrzenko” z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Koncert odbędzie się w Gmachu Głównym Muzeum przy ulicy Wodnej 3/5. Wstęp wolny!

W trakcie koncertu „Witaj majowa Jutrzenko”, który zwieńczy uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja, usłyszymy utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oraz Stanisława Niewiadomskiego, a także wybrane pieśni patriotyczne. Brzmieniu muzyki towarzyszyć będzie komentarz słowny, na który składają się wiersze, fragmenty korespondencji oraz osobiste wspomnienia ojców konstytucji. Kontynuując sześćdziesięcioletnią letnią tradycję muzealnych koncertów przy świecach, w radosny sposób będziemy celebrować 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, konstytucji która połączyła chrześcijańskie tradycje starego kontynentu i idee Oświecenia. Wartości zawarte w pierwszej pisanej konstytucji w Europie, takie jak: wolność wyznania, równość wobec prawa, tolerancja, rządy oparte na woli narodu – stały się fundamentem rozwoju polskiego społeczeństwa. Dziś niech będą dla nas zawsze najważniejszym dobrem.

Joanna Błażej-Łukasik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Od ponad 20 lat z powodzeniem koncertuje po całej Europie jako solistka i kameralistka, biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach. Posiada w swoim dorobku nagrania dla Polskiego Radia oraz CD z unikatowymi utworami kompozytorów polskich. Oprócz działalności koncertowej organizuje także wiele wydarzeń artystycznych na terenie całej Polski, tworząc niepowtarzalne projekty i zapraszając do współpracy znakomitych artystów. W 2017 roku założyła Polską Fundację Kultury i Rozwoju, w której pełni społecznie funkcję prezesa.

Rafał Kuźma – baryton, absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Katarzyny Suskiej-Zagórskiej. Współpracuje z wybitnymi artystami, koncertując oraz angażując się w liczne projekty sceniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Zimowy Wjazd do Huty 2025- Muzeum Przy...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych...

Profesjonalna ewidencja zbiorów

Każdy pracownik muzeum doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładna i ...

Pierwsze z cyklu spotkań – prelekcji d...

Prelekcja trwała 90 min. Obok traktatów o czarownictwie, które były czytane prz...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...