piątek, 8 listopada, 2024

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z dodatkowymi atrakcjami

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwierając się po „pandemicznej” przerwie przygotowało dla zwiedzających specjalne atrakcje.

Muzeum będzie można zwiedzać od 5 lutego. Zwiedzającym zostaną udostępnione wystawa główna, wystawa czasowa „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” oraz sklep muzealny. Dla wszystkich gości dostępna będzie też bezpłatna aplikacja – audioprzewodnik po Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 5 wariantach językowych (polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) – do pobrania na: https://muzeum1939.pl/aplikacja-audioprzewodnik-po-muzeum-ii-wojny-swiatowej-w-gdansku/aktualnosci/3553.html 

W związku z ponownym otwarciem muzealnicy przygotowali dla swoich gości szereg dodatkowych atrakcji. Na poziomie -1 w ramach akcji „Wejście w Historię” prezentowany będzie szczególny zabytek kontekstowo związany z jednym z poległych obrońców Westerplatte, którego szczątki odnaleziono w trakcie badań archeologicznych jesienią 2019 r. na terenie historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Również w piątek, 5 lutego, w godzinach 9:00 – 12:00 na placu przed Muzeum na zwiedzających będzie czekała darmowa kawa, a od piątku do niedzieli (5-7 lutego br.) obowiązywać będzie zniżka 20% na cały asortyment sklepu muzealnego znajdującego się na poziomie -3. Dla gości przygotowane zostały nowe serie gadżetów, które będą dostępne w sprzedaży w stacjonarnym sklepie muzealnym.

Od 9 lutego br. (wtorek) ponownie otwarta zostanie muzealna Biblioteka – szczegóły funkcjonowania dostępne na: https://muzeum1939.pl/ponowne-otwarcie-biblioteki/aktualnosci/3585.html


Goście MIIWŚ mogą korzystać z szatni bądź szafek indywidualnych w celu pozostawienia odzieży wierzchniej. Zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w jednym czasie na wystawie głównej MIIWŚ będzie mogło przebywać 400 osób. Wszystkie urządzenia multimedialne na wystawach będą działały bezdotykowo w sposób ciągły. Dzięki zamontowanym zabezpieczeniom Punkt  Informacyjny oraz Kasy oddzielone są przegrodami, pozwalającymi na zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy pracownikami a gośćmi muzeum.

Zasady bezpiecznego zwiedzania MIIWŚ:

  • obowiązkowa dezynfekcja dłoni
  • obowiązek zakrywania ust i nosa
  • zachowanie 2 metrowego dystansu między zwiedzającymi (z wyjątkami)
  • zaleca się stosowanie jednorazowych rękawiczek
  • zalecana jest komunikacja schodami
  • rekomendowany jest zakup biletów przez stronę https://bilety.muzeum1939.pl/ – zakup biletów online możliwy od 5 lutego br.
  • zachęcamy do płatności bezgotówkowej.

 

W związku z trwającymi obostrzeniami, do odwołania pozostają nieczynne:

  • Kino Muzeum
  • Strefa Nowych Technologii
  • Bistro Muzeum, Restauracja Vidokova
  • Parking podziemny (od dnia 20.10.2020 r. do odwołania parking podziemny MIIWŚ został przekazany na rzecz działania centrum testowego Covid-19 drive-thru UCK Gdańsk).

Pomimo niefunkcjonowania punktów gastronomicznych, możliwe jest zamówienie posiłków na wynos z Restauracji Vidokova (tel. 538 466 944).

Muzeum zaprasza także do bezpłatnego, całodobowego zwiedzania podświetlonych nocą wystaw plenerowych na placu przez Muzeum:

– wystawa „The Airmen”https://muzeum1939.pl/wystawa-airmen-od-6-grudnia-na-placu-przed-muzeum-ii-wojny-swiatowej/aktualnosci/3952.html

– wystawa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku”https://muzeum1939.pl/wystawa-polacy-w-wolnym-miescie-gdansku-otwarta/aktualnosci/3835.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Regionalne Centra Konserwatorsko-Magaz...

20 listopada 2024 r.  10.00–17.00,  Forty Kleparz w Krakowie, ul. Kam...

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowski...

Temat strat wojennych jest niezwykle ważnym elementem badań nad polskim dziedzi...