niedziela, 22 grudnia, 2024

Muzeum Londynu: 100 dni do zamknięcia i bogaty program dla zwiedzających

Począwszy od 26 sierpnia na cyfrowych ekranach wyświetla się specjalny zegar odliczający dni, które pozostały do ​​zamknięcia Muzeum Londynu. Nastąpi to w niedzielę, 4 grudnia 2022 r., kiedy to muzeum rozpocznie przeprowadzkę do nowej siedziby w West Smithfield.

We wrześniu muzeum zabierze zwiedzających za kulisy podczas Dni Otwartych – 10 i 11 września. W programie znalazły się:

• Narodziny Londynu: 30-minutowa podróż przez historię Londynu – od założenia miasta do jego zniszczenia w wielkim pożarze

• London’s Rebirth: 30-minutowa podróż przez współczesną historię Londynu – od odbudowy po wielkim pożarze po obchody Igrzysk Olimpijskich 2012

• Jak działa muzeum – ekskluzywna wycieczka po magazynach: zwiedzanie dwóch muzealnych magazynów z członkami zespołu konserwatorskiego; zwiedzający zobaczą m.in. przygotowania do przeniesienia przedmiotów do nowego muzeum

• Jak działa muzeum – ekskluzywna wycieczka konserwatorska: zwiedzanie muzealnych laboratoriów konserwacyjnych Sztuki Stosowanej, Archeologii, Papieru i Tkanin, pokazujące prace prowadzone w nowym muzeum w West Smithfield oraz to, w jaki sposób muzeum dba o swoje zbiory – od układów gablot, po konserwację i kody kreskowe.

Podczas Dni Otwartych odwiedzający muzeum zobaczą szeroką gamę eksponatów, które nigdy wcześniej nie były pokazywane publicznie, w tym akwarelowy rysunek przedstawiający demonstrację Sufrażystek oraz wannę z Camberwell Resettlement Unit w Peckham. Wystawiony będzie także duży domek dla lalek z 1908 r. oraz zbiór czarno-białych fotografii autorstwa Henry’ego Granta, które pokazują londyńczyków w różnym wieku podczas ich codziennych zajęć.


Sześciomiesięczny program wydarzeń towarzyszących zamknięciu muzeum obejmuje także obchody Czarnego Miesiąca Historii w październiku, liczne wycieczki dla szkół, a także dwa festiwale, które odbędą się w dniach 26 i 27 listopada oraz 2, 3 i 4 grudnia. Organizatorzy zaplanowali też bezpłatne zajęcia związane ze sportem.

Przez całą jesień w muzeum odbywać się będzie się cykl oprowadzań kuratorskich, dzięki którym będzie można zwiedzać galerie „po godzinach”. Kuratorzy opowiedzą o swoich ulubionych przedmiotach z kolekcji muzeum.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Muzeum Londynu jest dostępna na YouTube seria minidokumentów, która zabiera widzów za kulisy i pozwala poznać dziesięć najbardziej fascynujących obiektów i historii z kolekcji muzeum. Od Wielkiego Pożaru Londynu po ruch Sufrażystek i Znicz Olimpijski z 2012 roku – cykl pokazuje niektóre z najważniejszych momentów, które pomogły ukształtować dzisiejszy Londyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Jarmark Bożonarodzeniowy w podpoznańsk...

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Kom...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Mistrzynie. Eseje o polskich artystkac...

Mistrzynie to stworzony przez Dagmarę Budzbon-Szymańską zbiór esejów na te...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...