środa, 14 maja, 2025

Ogród MuFo Strzelnica – nowa przestrzeń muzealnej aktywności

Zakończyły się już prace modernizacyjne oraz nasadzenia roślin w ogrodzie MuFo Strzelnica. 30 września zostanie on udostępniony odwiedzającym muzeum.

W ostatnich miesiącach w południowej części ogrodu trwały intensywne prace modernizacyjne oraz nasadzenia roślin. W ogrodzie pojawiły się atrakcje, które pozwolą gościom przyjemnie spędzać czas w MuFo Strzelnica: zagrać w bule w nowym bulodromie czy podziwiać fotograficzne obiekty na świeżym powietrzu, w tym m.in. camerę obscurę. W trakcie remontu w ogrodzie pojawiły się także formy nawiązujące do historycznej funkcji budynku – kulochwyt oraz lunety obserwacyjne. Inwestycja, zrealizowana oraz sfinansowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej, wiązała się także w wykonaniem nowych chodników, ławek, siedzisk, ogrodzeń i oświetlenia terenu oraz przygotowaniem nowych miejsc postojowych dla gości.

Z ogrodu można korzystać już od 30 września. W trakcie wizyty warto obejrzeć artystyczne interwencje, które w ramach Ogrodu rzeźb MuFo prowadzi duet artystyczny Karoliny Koreckiej i Fryderyka Kądzieli. Ich działania, zatytułowane Neoplasma, od sierpnia bieżącego roku odbywają się w północnej części ogrodu. W październiku,  w południowej części ogrodu odbędą się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Anitę Andrzejewską i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno. 9 i 13 października dwoje artystów wprowadzi uczestników zajęć w historię fotografii portretowej, co pomoże im swobodniej i bardziej świadomie używać aparatów fotograficznych. Warsztaty przewidziane są zarówno dla amatorów, jak i dla tych, którzy już czują się zaawansowani w swoich praktykach fotograficznych.


Projekt „Zagospodarowanie terenu od strony południowej budynku zabytkowej Strzelnicy przy ul. Królowej Jadwigi 220 – część B”:

  • autorki koncepcji: Monika Kozień, Marta Miskowiec, Aneta Kopczacka
  • projekt koncepcyjny: mgr inż. Arch. Michał Rokita, mgr inż. Anna Komorowska, Pracownia K
  • projekt zagospodarowania ogrodu: Ewa Dobrucka, LEM Studio Architektoniczne (wcześniej Zespół Projektowy Kontrapunkt Sp. z o.o.)
  • wykonanie i finansowanie: Zarząd Zieleni Miejskiej
  • generalny wykonawca prac w części południowej: Firma Usługowo-Handlowa „STAR-KOP” Krzysztof Urbańczyk
  • koszt inwestycji: 1 529 305,09 zł brutto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...