niedziela, 22 grudnia, 2024

Punkt szczepień w muzeum

Londyńskie Muzeum Nauki zostało tymczasowo przekształcone w punkt szczepień. Tym samym tysiące londyńczyków może przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 w historycznym otoczeniu.

Pracownicy NHS wspierani przez personel muzeum mają zaszczepić kilka tysięcy osób. Szczepienia odbywają się w Galerii Wystaw Specjalnych, rozległej przestrzeni przeznaczonej na organizację wystaw czasowych, na której zostały wcześniej wystawione tysiące artefaktów, w tym reaktor syntezy jądrowej, historyczne roboty i statek kosmiczny pilotowany przez pierwszą kobietę w kosmosie, kosmonautkę Walentinę Tiereszkową. 

Wspaniale jest patrzeć, jak część Muzeum Nauki została przystosowana do najpilniejszego zadania stojącego przed naszym pokoleniem, jakim jest zaszczepienie dorosłej populacji. Nasze muzeum będzie kiedyś mogło opowiedzieć historię o tym, jak szczepienia uratowały miliony istnień, a teraz odgrywa istotną rolę w tym wydarzeniu

mówi Sir Ian Blatchford, dyrektor Muzeum Nauki.

Londyńczycy otrzymują swoje szczepionki w jednym z ukochanych muzeów stolicy. Ponieważ nadal pozostajemy w domu, każda podana dawka szczepionki przybliża nas do czasu, kiedy będziemy mogli ponownie zwiedzać galerie i wystawy 

dodaje Hon Oliver Dowden, sekretarz stanu w Departamencie Kultury, Mediów i Sportu.

Muzeum Nauki jest pierwszym muzeum narodowym w Wielkiej Brytanii, w którym powstało centrum szczepień i wspierającym w ten sposób program masowych szczepień NHS. To również ważna część stworzonego w odpowiedzi na pandemię koronawirusa programu Science Museum Group, który obejmuje tworzenie zasobów edukacyjnych do nauczania w domu, prowadzenie wirtualnych prelekcji na temat zmian klimatycznych i kolekcjonowanie obiektów związanych z COVID-19.

Muzealny punkt szczepień rozpoczął swoją działalność 11 marca, czyli rok po pierwszym zamknięciu Muzeum Nauki z powodu COVID-19 i w trakcie przygotowań do nowej wystawy poświęconej koronawirusowi, która zostanie wystawiona po ponownym otwarciu muzeum. Placówka ma już w swoich zbiorach przekazane jej przez NHS England (rządową agencję ds. zdrowia) fiolki po szczepionkach przeciw COVID-19 użyte do pierwszych masowych szczepień na świecie. Po ponownym otwarciu muzeum publiczność i osoby odwiedzające je w celu szczepień będą mogły poznać historię szczepień i obejrzeć prezentacje związane z innymi chorobami zakaźnymi, takimi jak ebola, polio czy dżuma. Na wystawie znajdą się również prototypowe urządzenia medyczne, kartki z życzeniami z motywami koronawirusa i wykonywane w domach maseczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Jarmark Bożonarodzeniowy w podpoznańsk...

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Kom...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Mistrzynie. Eseje o polskich artystkac...

Mistrzynie to stworzony przez Dagmarę Budzbon-Szymańską zbiór esejów na te...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...