Zakończył się trwający ponad 2 lata remont konserwatorski Stajni Kubickiego w Łazienkach Królewskich. Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
W ramach przeprowadzonych prac udało się odtworzyć historyczną formę i układ Stajni Kubickiego. W skrzydle wschodnim i zachodnim powstały dwie ekspozycje stałe: Powozownia im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego i królewska manufaktura tkacka.
„Stajnie Pegaza” to kolejny etap rewitalizacji Łazienek Królewskich, która rozpoczęła się w 2010 r. Przy współfinansowaniu z Funduszy Europejskich, Funduszy Norweskich, środków MKiDN oraz NFOŚiGW, wyremontowano już Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki, Dawną Oberżę, Biały Dom i Wodozbiór. Prace konserwatorskie objęły również cenne kolekcje malarstwa, rzeźby i grafiki, a także część historycznego ogrodu Muzeum.
Projekt „Stajnie Pegaza. Konserwacja i remont Stajni Kubickiego na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Adaptacja obiektu do potrzeb ekspozycyjnych i edukacyjnych wraz z wprowadzeniem rozwiązań efektywnych energetycznie” realizowany jest w ramach VIII osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020”. Wartość całkowita projektu wyniosła ponad 11 mln zł, w tym dofinansowanie z UE – ponad 7 mln zł.