niedziela, 15 czerwca, 2025

Własny model i jazda testowa – wakacyjne atrakcje Muzeum Porsche

Po półtora roku nauki i pracy w domu nadszedł czas na wyjątkowe wrażenia „na żywo”: Muzeum Porsche już po raz dziesiąty przygotowało atrakcyjny i bezpłatny program wakacyjny dla dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 13 lat.

Od 3 do 22 sierpnia na młodych zwiedzających czekać będzie „Porsche 4Kids” – program, dzięki któremu najmłodsi zwiedzający mogą wyruszyć w odkrywczą podróż i zwiedzić centrum rozwoju Weissach, w którym Porsche od pół wieku tworzy i testuje samochody sportowe jeżdżące po drogach i torach wyścigowych. Dzieciom towarzyszą dwie sympatyczne postacie: Tina Turbo i Tom Targa.

Na stanowisku projektowym dzieci stworzą swój pierwszy szkic samochodu. Mogą przy tym skorzystać z szablonów z sylwetkami Porsche. Później z tego rysunku stworzony będzie cyfrowy model 3D, a następnie – już na stacji prototypowej – młodzi konstruktorzy zbudują swój ulubiony model auta z piasku kinetycznego.

Kolejne atrakcje to stanowisko testowe z punktem foto i… jazda próbna: tu, dzięki zdalnie sterowanym prototypom, dzieci mogą pokonywać zakręty jak prawdziwi zawodowcy jeżdżąc po torze wyścigowym, który jest wzorowany na torze testowym w Weissach. Mogą też skonfigurować własny samochód sportowy na dużym dotykowym ekranie, a potem odwiedzić stację, gdzie z blachy wytłoczone będzie ich indywidualne Porsche – super pamiątka na kolejne lata.

Dzieci do lat 14 wchodzą do muzeum bezpłatnie. Rezerwacja jest konieczna tylko wtedy, gdy chcemy zwiedzać muzeum z przewodnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat na...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz szesnasty organizuje dla...

FESTYN ZIELONOŚWIĄTKOWY

8 czerwca 2025 r. | godz. 12:00–17:00 | Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu R...

XIV Noc Muzeów

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza 17 maja o godz....

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...