środa, 20 sierpnia, 2025

Wydawnictwa archiwów a edukacja. Rzecz o działalności wydawniczej archiwów w kontekście działań edukacyjnych i popularyzatorskich

Czy i w jaki sposób współczesne archiwa mogą połączyć działalność wydawniczą z edukacją i popularyzacją? Na to pytanie próbują odpowiedzieć autorzy publikacji Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Publikacja to kolejny głos w dyskusji nad działalnością edukacyjną i popularyzatorską archiwów. Może ona stanowić zarówno uzupełnienie wiedzy, jak i źródło inspiracji dla archiwistów praktyków. Wydawnictwo z pewnością zainteresuje także dydaktyków, metodyków i nauczycieli historii.

Publikacja składa się z dziewięciu artykułów, których autorami są przedstawiciele Archiwów Państwowych – czynni zawodowo archiwiści, edukatorzy archiwalni, a także akademicy zajmujący się badawczo dydaktyką historii i archiwistyką. Pozwoliło to na wielowymiarową prezentację możliwości wykorzystania efektów działalności wydawniczej archiwów w edukacji archiwalnej i popularyzacji. Dodatkowo w tomie ujęte zostały także działania w tym zakresie podejmowane w archiwach zagranicznych.

Sprzedaż publikacji prowadzi Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

Cena: 13,00 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...

Dofinansowanie z Muzeum Historii Polsk...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało kolejne dofinansowanie. M...

Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki...

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza: W sobotę, 26 lipca, proponu...

„Lato w Hucie 2025”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do&nb...