niedziela, 23 lutego, 2025

30. ŚWIĘTO DZIECI GÓR startuje już 23 lipca!

Jubileuszowy, 30. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR już niedzielę 23 lipca w Nowym Sączu. Rozpoczęcie o godz. 14:00 w Bazylice św. Małgorzaty, gdzie odprawiona zostanie uroczysta MSZA FESTIWALOWA. Tuż po niej, o godz. 15:30, na Rynku odbędzie się POWITANIE WSZYSTKICH ZESPOŁÓW przez przedstawicieli władz miasta i regionu. W tym wyjątkowym momencie przekazane zostaną symboliczne klucze do miasta, otwierając tym samym serca dla kultury i tradycji, które niosą ze sobą goście.

Następnie, o godz. 16:30, rozpocznie się malowniczy KOROWÓD FESTIWALOWY, który wyruszy z Rynku i przejdzie ulicami:  Jagiellońską, Kościuszki i Ogrodową, aż do Amfiteatru Parku Strzeleckiego. Wszystkie dziecięce zespoły regionalne z dumą zaprezentują swoje barwne stroje, tańce, i śpiewy, wprowadzając nas w wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.

godz. 17:00 w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego rozpocznie się oficjalne otwarcie festiwalu oraz niezapomniany KONCERT INAUGURACYJNY. Zespoły reprezentujące różne regiony Polski oraz Ekwador, Turcję, Indonezję, Kenię, Indie i stan Teksas zaprezentują się przed publicznością w krótkich programach, zapraszając tym samy na swoje koncerty w DNIACH NARODOWYCH.

PROGRAM

14:00   MSZA FESTIWALOWA – Bazylika św. Małgorzaty
15:30   POWITANIE ZESPOŁÓW przez władze miasta i regionu, przekazanie symbolicznych kluczy do miasta – Rynek
16:30   KOROWÓD FESTIWALOWY – Rynek » ul. Jagiellońska, deptak » ul. Kościuszki » ul. Ogrodowa » Amfiteatr Parku Strzeleckiego
17:00   otwarcie festiwalu i KONCERT INAUGURACYJNY – Amfiteatr Parku Strzeleckiego

Kup bilet na koncert inauguracyjny »Kup karnet na wszystkie koncerty »

Festiwal jest miejscem spotkania dzieci z różnych kręgów kulturowych i religijnych, gdzie – podczas wspólnej zabawy – zapoznają się one z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników. Główną zasadą festiwalu jest „uczyć przez zabawę”. Impreza nie ma charakteru konkursowego. Programy zespołów powinny być przystosowane do wieku i możliwości interpretacyjnych dziecka, a ich podstawę powinny stanowić dziecięce gry i zabawy charakterystyczne dla danego regionu.

Źródło: https://mcksokol.pl/, foto Piotr Droździk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeo – Najczęściej wybierany, najnowo...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, zarządzanie zbiorami muzealnymi staje...

Noworoczna okazja na rozwój z systemem...

W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy zapytać czy zastanawiali się Państwo nad z...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Zimowy Wjazd do Huty 2025- Muzeum Przy...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych...

Profesjonalna ewidencja zbiorów

Każdy pracownik muzeum doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładna i ...