piątek, 27 marca, 2026

Escape room na „Sołdku”! Wakacje w Narodowym Muzeum Morskim

W lipcu i sierpniu w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku nie zabraknie atrakcji dla letnich przybyszów – głównie tych małych. W Spichlerzach na Ołowiance snute będą opowieści o zatopionych statkach i tajemnicach pracy archeologa podwodnego. Będzie można dowiedzieć się także, jakie tajniki nawigacji poznali wikingowie i jak spędzali czas wolny od żeglugi. To jednak nie wszystko!

Na statku-muzeum „Sołdek” rozwiązywane będą zagadki, do których poprowadzą… tajemnicze wskazówki w stylu „escape room”.

– Zaproszonych gości zamkniemy w jednej z ładowni, a ich zadaniem będzie zdobycie klucza, który umożliwi wyjście na zewnątrz – mówi Przemysław Węgrzyn, szef Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

W Ośrodku Kultury Morskiej na wakacyjnych gości czekają artystyczne zabawy… w piasku, a chętni „elektryzujących” wrażeń zmienią się w małych Edisonów badających zjawisko prądu na statkach.

W Tczewie – w tamtejszym Muzeum Wisły będzie można poznać świat dawnych rybaków i dowiedzieć się, czy… pisali wiersze, a w Centrum Konserwacji Wraków Statków wykonywana będzie morska akwarela.

W Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich odbędzie się gra rodzinna i zajęcia dla seniorów. Dawne szkutnictwo i rybołówstwo, czyli zapomniane rzemiosła, nie będą stanowić żadnych tajemnic!

Wszystkie zajęcia prowadzone są dla grup zorganizowanych (od 10 do 30 osób).

Rezerwacja zajęć: edukacja@nmm.pl

Cena: 9 zł / osoby.

Więcej na https://nmm.pl/2022/06/20/wakacje-2022-w-narodowym-muzeum-morskim/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...

Dagmara Budzbon-Szymańska, Rzeźbiarki

Rzeźba, głównie ze względu na wysiłek fizyczny, jakiego wymagała, była przed wi...

Góry–Morze–Morze–Góry

Wystawa stanowi trzecią edycję autorskiego projektu wystawienniczego, którego i...

Paryż – tam, gdzie historia tańczy z e...

PARYŻ - wyjątkowe miejsce, w którym żyję i oddycham sztuką. Jest dla mnie księg...

Forum SOWA 2025 – spotkanie ludzi z pa...

W dniach 23–24 października 2025 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odby...