niedziela, 8 czerwca, 2025

„Do Hymnu” – wspólne śpiewanie hymnu narodowego

Muzeum Podlaskie w Białymstoku oraz Podlaski Instytut Kultury zapraszają do dołączenia do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. 11 listopada w samo południe spotkajmy się przed Ratuszem w Białymstoku, by wspólnie zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

11 listopada 2023 r., godz. 12.00
Białystok, dziedziniec przed Ratuszem, Rynek Kościuszki 10

Prezentowane „pokolorowane” fotografie z uroczystości przejęcia władzy nad Białymstokiem z 1919 roku pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Białymstoku.

Jakub Rajecki, Muzeum Podlaskie w Białymstoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

FESTYN ZIELONOŚWIĄTKOWY

8 czerwca 2025 r. | godz. 12:00–17:00 | Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu R...

XIV Noc Muzeów

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza 17 maja o godz....

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...