piątek, 9 maja, 2025

Godow i miłote czas. Spotkanie z twórczością Magdaleny Garbeckiej

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Starosta Wejherowski dr Gabriela Lisius serdecznie zapraszają na LXXVIII koncert z cyklu „Spotkania z muzyką Kaszub” pt. Godow i miłote czas – Spotkanie z twórczością Magdaleny Garbeckiej.

Koncert odbędzie się w piątek 12 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

Wstęp wolny

Styczniowy koncert wypełnią utwory młodej, utalentowanej twórczyni z Elbląga – Magdaleny Garbeckiej, wielokrotnej laureatki konkursów kompozytorskich organizowanych przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Podczas koncertu będzie miało miejsce prawykonanie Kaszubskich pieśni miłosnych do słów Tomasza Fopkego, przeznaczonych na dwoje solistów i fortepian. Zabrzmią również kolędy kaszubskie skomponowane przez M. Garbecką oraz pieśni związane z Wejherowem i jego okolicami. Wykona je chór Szkoły Podstawowej nr 9 pod dyrekcją Aleksandry Janus.

Wykonawcy:

Marta Studzińska – sopran

Dominik Mazan – bas-baryton

Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie pod dyrekcją Aleksandry Janus

Magdalena Garbecka – fortepian

Witosława Frankowska – fortepian, słowo o muzyce

Koncert dofinansowano ze środków przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Powiat Wejherowski

Na plakacie wykorzystano zdjęcie haftu kaszubskiego ze zbiorów Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Anna Kąkol
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...