Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej poszukuje osoby na stanowisko: asystent muzealny.
Oferujemy umowa o pracę na okres próbny do dnia 22.06.2021 r. (z planowanym rozpoczęciem świadczenia pracy od dnia 22.03.2021 r.) z możliwością kontynuowania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony na pełen etat.
Wymagania obowiązkowe:
- Wykształcenie: ukończone studia wyższe (I lub II stopnia) związane z podstawową działalnością muzeów na kierunku: etnologia, antropologia kultury, historia sztuki;
- Co najmniej półroczne doświadczenie w pracy na stanowisku asystenta muzealnego lub edukatora pracującego z osobami z różnymi potrzebami (z dysfunkcjami wzroku, słuchu lub narządu ruchu), zajmującego się również promocją (m. in.: pisaniem tekstów informacyjno-promocyjnych dla mediów, kontaktami z dziennikarzami, umieszczaniem informacji i filmów w mediach społecznościowych, wysyłką zaproszeń na wydarzenia do osób prywatnych i instytucji);
- Umiejętność prowadzenia badań terenowych i zajęć edukacyjnych;
- Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym;
- Dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole.
Mile widziane dodatkowe kwalifikacje:
- Studium/kursy/pedagogiczne (umożliwiające prowadzenie zajęć warsztatowych dla grup szkolnych);
- Doświadczenie w pisaniu wniosków o dotacje i kierowanie projektami naukowymi oraz edukacyjnymi;
- Umiejętność pracy na komputerze (znajomość programów: WORD, EXCEL, Power Point, Mona, programów do obróbki filmów amatorskich, sprzętu fotograficznego i video) oraz obsługi urządzeń biurowych.
Zakres obowiązków to m.in.:
- Uzupełnianie zapisów w księgach inwentarzowych zbiorów z zakresu etnografii, historii i sztuki oraz materiałów pomocniczych
- Prowadzenie i uzupełnianie kart katalogowych muzealiów etnograficznych, zbiorów istniejących, jak też pozyskanych.
- Prowadzenie księgi ruchu muzealiów
- Prowadzenie archiwum etnograficznego.
- Prowadzenie kontroli wyznaczonych ekspozycji.
- Prowadzenie magazynów muzealiów w wyznaczonych budynkach polegające na: utrzymaniu zbiorów muzealnych w należytym stanie i czystości, prowadzeniu systematycznego przeglądu i kontroli stanu eksponatów.
- Udział w pracach komisji zakupu muzealiów i w komisji oceniającej stan eksponatów.
- Uczestniczenie w komisjach inwentaryzacyjnych.
- Uczestniczenie w badaniach lub prowadzenie badań naukowych w terenie.
- Tworzenie dokumentacji w formie papierowej i elektronicznej.
- Uczestniczenie w organizowaniu lub organizowanie wystaw stałych i czasowych (w tym tworzenie scenariuszy ekspozycji) oraz przedsięwzięć o tematyce etnograficznej, konferencjach i seminariach.
- Prowadzenie i koordynowanie projektów muzealnych (naukowych i edukacyjnych).
- Prowadzenie archiwum dotyczącego projektów do instytucji dotujących.
- Aktywne włączanie się w działania promocyjne Muzeum: mailing, wysyłanie informacji do mediów, zamieszczanie informacji na stronie www i w mediach społecznościowych.
- Praca z osobami z niepełnosprawnościami i branie czynnego udziału w zadaniach dotyczących dostosowania przestrzeni muzealnych i treści związanych z ekspozycją skansenowską do osób z różnymi potrzebami.
- Opracowywanie tematów ścieżek edukacyjnych.
- Prowadzenie zajęć edukacyjnych i oprowadzanie grup wycieczkowych po skansenie na polecenie Kierownika Działu Upowszechniania i Promocji (praca w wyznaczone soboty i niedziele zgodnie z grafikiem dla przewodników).
- Wykonywanie dokumentacji fotograficznej skansenu i zdjęć/filmów z wydarzeń kulturalnych w muzeum.
- Udział w komisjach różnych konkursów o tematyce regionalnej stopnia gminnego, powiatowego, wojewódzkiego i krajowego.
- Udział w pracach związanych z konstruowaniem budżetu muzeum (w odniesieniu do planowanych zadań Zespołu ds. Etnografii i Sztuki i Działu Upowszechniania i Promocji) oraz sporządzanie sprawozdań miesięcznych, półrocznych i rocznych z wykonanych przez siebie zadań.
Dokumenty:
Prosimy o przesyłanie listu motywacyjnego, kwestionariusza osobowego wraz z oświadczeniami, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, a także kserokopiami dokumentów potwierdzających wykształcenie, doświadczenie zawodowe, ukończone kursy i szkolenia pocztą tradycyjną na adres: Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, 34-484 Zubrzyca Górna lub osobiste złożenie wspomnianych dokumentów na dzienniku podawczym w muzeum (budynek plebanii – parter – pomieszczenie sekretariatu) do 10 marca 2021 r. do godziny 12.00.
Uwaga: w przypadku wysłania dokumentów pocztą decyduje czas otrzymania kompletu dokumentów przez muzeum (przyjęcie na dziennik podawczy).
Pełna treść oferty wraz z załącznikami do pobrania na stronie www.orawa.eu.