środa, 5 lutego, 2025

Badania archeologiczne w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie

Instytut Archeologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Muzeum Narodowe w Lublinie wspólnie organizują w dniach 6–7 listopada 2023 roku doroczną XXXVIII LUBELSKĄ KONFERENCJĘ: „Badania archeologiczne w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie”, pod patronatem naukowym Jego Magnificencji Rektora UMCS prof. dr. hab. Radosława Dobrowolskiego.

Swój udział w konferencji zadeklarowało 157 prelegentów reprezentujących ośrodki uniwersyteckie, konserwatorskie, instytuty naukowe, muzea i pracownie badawcze z Lublina, Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Torunia, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i wielu innych ośrodków oraz z zagranicy: Ukrainy, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Zgłoszono 70 wystąpień. W salach Muzeum Narodowego w Lublinie uczestnicy konferencji: archeolodzy, antropolodzy, archeozoolodzy, geomorfolodzy, konserwatorzy zabytków i specjaliści innych dyscyplin przedstawią wyniki najnowszych prac terenowych lub podsumują wieloletnie badania naukowe. Ważnym i aktualnym tematem poruszanym na tegorocznej konferencji będzie problem inwentaryzacji i dokumentacji strat wojennych dziedzictwa kulturowego w Ukrainie.

Konferencję będzie można śledzić w serwisach internetowych Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie oraz Muzeum Narodowego w Lublinie.

Więcej informacji: https://zamek-lublin.pl/badania-archeologiczne-w-polsce-srodkowowschodniej-zachodniej-bialorusi-i-ukrainie-konferencja-naukowa/

Justyna Woźniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Noworoczna okazja na rozwój z systemem...

W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy zapytać czy zastanawiali się Państwo nad z...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Zimowy Wjazd do Huty 2025- Muzeum Przy...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych...

Profesjonalna ewidencja zbiorów

Każdy pracownik muzeum doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładna i ...

Pierwsze z cyklu spotkań – prelekcji d...

Prelekcja trwała 90 min. Obok traktatów o czarownictwie, które były czytane prz...