niedziela, 12 stycznia, 2025

CHUCHAJCIE MU W PALUSZKI, PRZYNIEŚCIE MU PIELUSZKI

Zapraszamy serdecznie w piątek 17 stycznia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na koncert kolęd. Występi chór Cantores Carvatiani oraz Dziecięcy Zespół Wokalno-Instrumentalny z Łosia.

Wstęp 1,00 zł

Chór Cantores Carvatiani  pod dyrekcją Edyty Sulimskiej

Repertuar:

– Bóg się rodzi,
– Nad Betlejem,
– Dzisiaj w Betlejem,
– Ciesz się wesel,
– Oj na riczci,
– Północ już była,
– Cicha Noc
– Dziś wszystkim z nas

Dziecięcy Zespół Wokalno – Instrumentalny z Łosia pod dyrekcją Ranaty Mikruty

Repertuar:

– Wśród nocnej ciszy – instrumentalnie – wiolonczela- Tereska Kuklicz
– Lulajże Jezuniu – instrumentalnie – skrzypce, gitary – zespół
– Jeden dzień w roku – chór, zespół instrumentalny – solistki Marysia Kuklicz, Madzia Górska
– Kolęda Maryi – solo Hania Rosiek, chór, zespół instrumentalny
– Kolęda zatroskana – soliści Madzia i Oskar Koperscy, chór, zespół instrumentalny
– Raz w roku – Chór, zespół instrumentalny
– Dziś z radością wszyscy śpiewajmy – solistki Angelika Niemiec, Julka Dudra, Julka Kicwak, chór, zespół instrumentalny 

Gorlicki Chór Cantores Carvatiani jest wielopokoleniowym chórem mieszanym składającym się z osób w różnym wieku, różnych zawodów i o różnym wykształceniu muzycznym. Od  prawie 15 lat Chór aktywnie uczestniczy w licznych koncertach, konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, pieśni sakralne, patriotyczne, popularne i ludowe, a także kolędy i pastorałki oraz kompozycje napisane specjalnie dla chóru. Cantores Carvatiani śpiewa w kilku językach: starocerkiewnosłowiańskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, łacińskim i łemkowskim, podkreślając swoje przywiązanie do lokalnej historii i tradycji. Chór otrzymał wiele nagród na polskich festiwalach muzycznych i występował na arenie międzynarodowej, w tym w Bazylice Sagrada Familia w Barcelonie, w Wiedniu, na Słowacji oraz na festiwalu muzyki ludowej w Bułgarii. W ciągu ostatniej dekady Cantores Carvatiani wydał trzy płyty CD, prezentujące muzykę chóralną, sakralną i popularną. W ostatnich latach zespół pracował pod kierunkiem różnych specjalistów z Polski i Ukrainy. Od 2024 roku chórem dyryguje Edyta Sulimska, która wnosi do zespołu nową energię, inspirując i motywując Zespół do dalszych wyzwań artystycznych.

„Łączy nas wspólna pasja śpiewania i miłość do muzyki”

Edyta Sulimska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Leona Zaborowskiego, oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest nauczycielką w szkołach muzycznych oraz wykładowcą w Studium Dyrygentów i Majstrów Orkiestr w Nowym Sączu. Jest również certyfikowanym coachem ICC. Swoją wiedzę z zakresu dyrygentury chóralnej pogłębiała na warsztatach u prof. Elżbiety Wtorkowskiej, prof. Krzysztofa Szydzisza, prof. Włodzimierza Siedlika oraz dr Lucii Beresovej z Barcelony. Edyta Sulimska związana jest z chórem Cantores Carvatiani od 2013 roku, początkowo jako członkini, potem jako prezes, a od 2024 roku jako dyrygent. Oprócz Cantores Carvatiani prowadzi Chór Galicyjski w Wysowej Zdroju, który zdobył drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie w 2020 roku. Współpracuje także z Międzypokoleniową Grupą Teatralną Plemię z Uścia Gorlickiego.

Dziecięcy Zespół Wokalno – Instrumentalny z Łosia działa przy Szkole Podstawowej od 15 lat. W obecnym składzie zespół muzykuje od dwóch lat, uświetniając uroczystości szkolne, gminne i powiatowe. Zespół wspaniale współpracuje ze społecznością lokalną zrzeszając w swoich ramach dzieci, młodzież i rodziców, mieszkańców Łosia i Ropy. W muzyczne przedsięwzięcia chętnie włączają się absolwenci szkoły. Dzieci w ramach zajęć muzycznych uczą się gry na skrzypcach, gitarze, fletach oraz instrumentach perkusyjnych, dzięki czemu mogą same akompaniować do wykonywanych przez siebie utworów. Zespół wykonuje utwory świeckie, religijne, biesiadne, turystyczne oraz poezję śpiewaną. Założycielką i dyrygentką zespołu jest Renata Mikruta, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Łosiu.

Barbara Zasowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Zimowy Wjazd do Huty 2025- Muzeum Przy...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych...

Profesjonalna ewidencja zbiorów

Każdy pracownik muzeum doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładna i ...

Pierwsze z cyklu spotkań – prelekcji d...

Prelekcja trwała 90 min. Obok traktatów o czarownictwie, które były czytane prz...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Jarmark Bożonarodzeniowy w podpoznańsk...

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Kom...