Od 11 listopada udostępniono dla zwiedzających dworek „Milusin” – rodzinny dom Piłsudskich. Jak podkreślił obecny na uroczystości otwarcia szef resortu kultury minister Piotr Gliński, otwarcie po remoncie dworku „Milusin” jest zasługą wielu osób i instytucji, bez których nie byłoby tego miejsca.
Dworek „Milusin” w Sulejówku został wybudowany przez żołnierzy Józefa Piłsudskiego. Rodzina marszałka przeprowadziła się do niego w 1923 roku, z pozbawionego ogrzewania „Drewniaka”. Niestety, tuż po zakończeniu II wojny większość oryginalnego wyposażenia dworku została rozgrabiona. W 1948 roku ówczesne władze nakazały opróżnić „Milusin”, a meble przewieziono do podwarszawskiego Helenowa, gdzie do dziś mieści się obiekt reprezentacyjny resortu obrony.
Dzięki remontowi „Milusin” odzyskał dawną świetność. Wszystkie pomieszczenia są umeblowane tak, jak było to w czasach Piłsudskiego. Na ścianach zawisły odzyskane obrazy sprzed wojny, które były własnością rodziny Marszałka. Podczas remontu odtworzono także przydomowy ogród i dzięki temu otoczenie „Milusina” wygląda tak, jak w czasach, gdy mieszkała tu rodzina Piłsudskich.
Zwiedzający muzealny kompleks mogą obejrzeć zarówno sam „Milusin”, jak i ogród Piłsudskich. Na wystawę stałą oraz do dworku „Milusin” obowiązują osobne bezpłatne wejściówki lub bilety (istnieje możliwość zakupu wspólnego biletu) oraz nieco inne zasady zwiedzania. Ze względu na zabytkowy charakter dworku, jego zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika, a liczba osób w grupie jest ograniczona. Czas zwiedzania jest uzależniony od pory roku i warunków atmosferycznych – w sezonie jesienno-zimowym będzie to około 50 minut, a w wiosenno-letnim – 75 minut.