Zakopane było i jest kolebką kultury, zawsze gościło znakomitych artystów, których nie zabrakło także podczas Sylwestra na Górnej Równi Krupowej. Rok 2025 przywitaliśmy z artystami, których przeboje nuci cała Polska, a wyrośli oni z podhalańskiej ziemi. Usłyszeliśmy przeboje zespołów Skaldowie, Brathanki, Trebunie Tutki, Future Folk i FiśBanda, a także wspaniałe wokalistki Martynę Kasprzycką i Hanię Byrcyn. O rockowe brzmienie zadbał zespół Passport Control.
Koncert brawurowo, ze swadą i humorem poprowadzili Hanka Rybka, Marek Durmała i Władek Bioły. Na scenie zaprezentowała się młodzież z zakopiańskich zespołów góralskich: Parafialnego Regionalnego Zespołu „Giewont” i Zespołu im. Klimka Bachledy m.in. podczas tańca z pochodniami.
Zespół Future Folk między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie wplótł taneczną muzykę, a na scenie towarzyszyła im wokalistka o wielkim talencie Martyna Kasprzycka, laureatka prestiżowych nagród muzycznych.
O dawkę humoru i wesołości, której „kozdy nom zozdrości” zadbał Kabaret Truteń, w 2023 roku świętujący 30-lecie działalności.
Góralski temperament, ale i liryczny charakter pulsujący duchem Tatr i Podhala w swoich utworach zaprezentował zespół FiśBanda z liderem Andrzejem Fisiem Jarząbkiem, współpracującym m.in. z Kayah, Edytą Geppert czy zespołem Hanki Rybki.
Publiczność roztańczyła się przy przebojach zespołu Krywań, który ma na swoim koncie ponad trzy tysiące koncertów na całym świecie, ale zawsze z radością występuje i śpiewa w Zakopanem „Szalała, szalała”.
Muzykująca od pokoleń rodzina Trebuniów-Tutków koncertuje na największych festiwalach muzyki świata chętnie eksperymentując z reggae, rockiem czy jazzem, ale i wykorzystując tradycyjne instrumenty, które usłyszeliśmy i podczas sylwestrowego wieczoru. Warto podkreślić, że lider zespołu Krzysztof Trebunia-Tutka przekazuje swoją wiedzę najmłodszym dzieciom ze Skalnego Podhala, dzięki czemu kultura góralska jest ciągle żywa.
Entuzjazm publiczności wzbudził zespół Skaldowie, którego założyciele śp. Jacek Zieliński i Andrzej Zieliński, honorowi obywatele Zakopanego, pochodzą ze słynnej rodziny góralskiej Cukrów. Legendarny zespół w roku 2025 będzie obchodził jubileusz 60-lecia pracy twórczej, a charyzmatyczny lider Andrzej Zieliński obchodzi 80. urodziny. Kto ze zgromadzonych na Górnej Równi Krupowej choć raz w życiu nie nucił „porwali te panny prosto spod Kmicica..”? Z zespołem wystąpiła nieoceniona i utalentowana Hanka Rybka.
Noc sylwestrowa to czas zabawy, o którą zadbał zespół Brathanki z wokalistką Agnieszką Dyk. Piosenki takie jak „Czerwone korale” czy „Gdzie ten, który powie mi” zna i śpiewa cała Polska. Gościnnie towarzyszyła zespołowi Hania Byrcyn, góralka z krwi i kości, która głos kształciła pod fachowym okiem Mietka Szcześniaka, a teraz pracuje nad debiutancką płytą.
Toast i noworoczne życzenia złożyli Mieszkańcom i Gościom Burmistrz Miasta Zakopane Łukasz Filipowicz, zastępcy burmistrza Iwona Grzebyk-Dulak i Bartłomiej Bryjak oraz przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz, a Nowy Rok przywitały „Czerwone korale” zaśpiewane przez Brathanki i wszystkich bohaterów tej muzycznej nocy pod Tatrami.
Sylwester w Zakopanem 2024 zgromadził pod sceną blisko 15 tysięcy osób, a dzięki relacji na żywo dodatkowe trzy tysiące udowadniając, że pod Giewontem można bawić się najlepiej na świecie, że tylko tu w Zakopanem jest najwspanialsza publiczność i atmosfera, której się nie da zapomnieć! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Szczęśliwego Nowego Roku 2025!
Partnerem koncertu „Sylwester w Zakopanem” było Województwo Małopolskie.
Agata Pacelt-Mikler