piątek, 22 listopada, 2024

Galeria Sztuki XIX Wieku MNW wkracza na pokłady samolotów PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT i Muzeum Narodowe w Warszawie zaprezentowały nowy, wspólny projekt – safety video. Nowy film prezentujący zasady bezpieczeństwa na pokładzie został nagrany w Galerii Sztuki XIX Wieku MNW.
Safety video jest obowiązkowym elementem edukacji pasażerów i wpisuje się w strategię marki LOT, zakładającą promocję polskiego dziedzictwa.
Nowe safety video można obejrzeć na kanale YouTube PLL LOT:

7 grudnia br. w Muzeum Narodowe w Warszawie i Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały nowy film dotyczący zasad bezpieczeństwa na pokładzie. Akcja filmowej instrukcji dla pasażerów toczy się w Galerii Sztuki XIX Wieku MNW, wśród arcydzieł polskiego malarstwa. Materiał został zrealizowany w nowoczesny, storytellingowy sposób – biorą w nim udział obrazy Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego czy Józefa Mehoffera. Nieoczekiwana forma przekazywania instrukcji bezpieczeństwa z pomocą muzealnych wnętrz i dzieł sztuki ma za zadanie utrzymać uwagę widza tuż przed podróżą.
Film poza oczywistym celem informacyjnym, pełni istotną funkcję wizerunkową.
LOT to polska marka o zasięgu globalnym. Poprzez obecność samolotów w zagranicznych portach, jesteśmy nie tylko naturalnym promotorem Polski i jej najlepszych cech, czyli gościnności i życzliwości, ale także nośnikiem kultury oraz dziedzictwa narodowego. Nowe safety video wpisuje się w naszą strategię ESG (red. Environmental, Social, Corporate Governance), której elementem jest właśnie promocja polskiej kultury. Zaproszenie do tego projektu Muzeum Narodowego idealnie dopełniło nasz cel. Wspólnie zapraszamy widzów na gościnne pokłady PLL LOT oraz do wyjątkowych wnętrz Muzeum Narodowego – mówi Ewa Lampart, Dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.
Nowe safety video nakręcono w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Narodowego w Warszawie – w Galerii Sztuki XIX Wieku. To ok. 300 obiektów – arcydzieł przede wszystkim malarstwa polskiego, ale też wybranych prac twórców francuskich, niemieckich, austriackich, rosyjskich, holenderskich, fińskich.
Galeria odzwierciedla bogactwo i różnorodność nurtów tego okresu. Od początku wiedzieliśmy, że głównym tłem dla safety video będzie Galeria Sztuki XIX Wieku – najchętniej odwiedzana wystawa stała w Muzeum, która przyciąga ponad 300 000 zwiedzających rocznie. To tutaj można podziwiać dzieła kluczowych dla polskiej kultury artystów takich jak Olga Boznańska, Jan Matejko, Józef Mehoffer, Jacek Malczewski, Józef Chełmoński, czy Julian Fałat.
Muzeum swoją misję jaką jest ochrona i udostępnianie zbiorów, stanowiących ważną część dziedzictwa narodowego, realizuje na wiele sposobów. Z pewnością jednym z ciekawszych, który pozwala na dotarcie do nowych odbiorców, jest współpraca z rozmaitymi podmiotami i nietypowe projekty. W naszych przestrzeniach powstawały teledyski, filmy sensacyjne, kampanie społeczne, a każdy z tych projektów ukazywał zbiory Muzeum z nieco innej perspektywy. Cieszy nas fakt, że kolekcja Muzeum wciąż jest odkrywana i inspiruje do działania różne środowiska, a dzięki współpracy z LOT dzieła, które na co dzień znajdują się w Galerii Sztuki XIX Wieku będą wraz z pasażerami podróżować do najodleglejszych zakątków świata – mówi Kornelia Szpunar, Pełnomocnik Dyrektora MNW ds. Komunikacji i Edukacji.
Safety video jest elementem ważnej procedury przedstartowej. Zgodnie z regulacją Passengers safety briefing sformułowaną przez EASA (Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego), linia lotnicza ma obowiązek poinstruować pasażerów nt. bezpieczeństwa na pokładzie. Safety video to materiał emitowany każdorazowo podczas przygotowań do lotu. W PLL LOT dotyczy rejsów realizowanych samolotami Boeing 787-8 i 9 Dreamliner.

Lektorem przedstartowej instrukcji bezpieczeństwa pozostaje dobrze znana pasażerom LOT-u Krystyna Czubówna. Przygotowywana jest również wersja safety video w języku migowym. Pomysł i nadzór nad produkcją nowego safety video: Agencja Grey Worldwide Warszawa. Reżyseria: Adrian Chudek. Postprodukcja: Coloroffon. Kompozytor: Marek Domański. Dom produkcyjny: Prime Time. Producent: Barbara Poznański, Aneta Bieniek.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Muzeum Narodowe w Warszawie jest jednym z największych i najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Powstało w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych. Modernistyczny gmach, w którym obecnie mieści się siedziba instytucji, powstał przed drugą wojną światową, w latach 1927–1938. Dziś Muzeum Narodowe w Warszawie gromadzi kolekcję około 850 tysięcy dzieł sztuki, polskiej i zagranicznej, od starożytności po współczesność. Zbiory obejmują malarstwo,
rzeźbę, rysunki, druki, fotografie, monety oraz przykłady sztuki użytkowej i wzornictwa. Każdego roku kolekcja Muzeum powiększa się o kolejne, starannie wyselekcjonowane dzieła, m. in. Marca Chagalla, Francisco Goi, Stanisława Wyspiańskiego, Anny Bilińskiej i Augusta Zamoyskiego. Poza galeriami stałymi (Galeria Sztuki Starożytnej, Galeria Sztuki Średniowiecznej, Galeria Wzornictwa Polskiego, Galeria Sztuki XIX Wieku, Galeria Faras, Galeria Sztuki Dawnej)
Muzeum co roku prezentuje kilka wystaw czasowych.

Biuro prasowe MNW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełz...

VIII Forum Regionalne Między Małopolską a Górnym Śląskiem pt. „Po nitce do kłęb...

Barwy holi

W starożytnej Mithili – krainie położonej u podnóży Himalajów, poprzecinanej rz...

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...