poniedziałek, 18 listopada, 2024

Hamernia

Przekuj problemy na rozwiązania, po raz pierwszy w Zakopanem gra, która dzieje się w Zakopanem…

Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z Małopolskim Instytutem Kultury z Krakowa, zapraszają do udziału w grze Hamernia.

Stworzona przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie gra, przeznaczona jest dla dużych grup (do 35 osób). Rozgrywa się w Zakopanem w nieodległej przyszłości (2029 rok). Gracze wcielają się w postaci mieszkańców, turystów i innych osób zaangażowanych w rozwój miasta. Tworzą drużyny i wspólnie pracują nad rozwiązaniem przydzielonych problemów. Przyglądając się problemowi z różnych punktów widzenia, wspólnie wypracowują najkorzystniejsze rozwiązanie. Są to z życia wzięte wyzwania natury społecznej, ekonomicznej i ekologicznej, z którymi musi się mierzyć lokalna społeczność.

Celem graczy jest stworzenie najciekawszych rozwiązań, które zostaną najwyżej ocenione przez inne grupy. Wcielając się w różne typy postaci, gracze muszą wynegocjować pomysły w ramach grupy, godząc odmienne, często sprzeczne interesy, które przyszło im reprezentować. Podstawą jest tu aktywny udział mieszkańców w procesach kształtujących życie ich społeczności lokalnych oraz wspólnoty narodowej i globalnej. Gra uwrażliwia na relacje między dobrem własnym i wspólnym, uczy negocjowania i prezentowania swoich poglądów, wyposaża odbiorców w wiedzę na temat wartości, wokół których toczy się życie społeczne, a także promuje ideę zrównoważonego rozwoju. A przede wszystkim zapewnia dobrą rozrywkę- mówi Tomasz Adamski ,Kierownik Zespołu ds. działalności szkoleniowej i badawczej.

To już kolejny projekt podjęty przez Zakopiańskie Centrum Kultury z Małopolskim Instytutem Kultury, wspierający Zakopane, za nami realizacja i promocja jednej z tras w projekcie MIK – Małopolska To Go. Ponad 100 pomysłów na wycieczkę. Zakopane opracowało trasę Szlakiem Literatów i Artystów. Gościliśmy MIK  z projektem : Małopolskie  Dni Dziedzictwa Kulturowego  :  Małopolska brzmi dobrze.

Warsztaty i gra Hamernia to kolejne zadanie realizowane, w Stacji Kultura Zakopane, wspierające upowszechniane wartościowych i ważnych spraw naszego miasta –  w Galerii Stacji trwa projekt Młode Zakopane, który powstał z młodymi artystami. To nowe  zadanie skierowane do Osób, którym bliskie są sprawy rozwoju Zakopanego i jego wizerunku. Zaczynamy, nową  podróż , zgodnie z naszymi celami,  chcemy w Stacji znaleźć miejsce dla młodego pokolena zakopiańczyków, odczytać ich oczekiwania , a także zbudować społeczną wrażliwość, wspólnotę dla spraw miasta. Mamy nadzieję, iż to początek współpracy Stacji Kultura z MIK- kolejne  w planach – to zadania  realizowane na rzecz  projektu Młoda Kultura. Sukcesem naszych działań będzie nie tylko proces odkrywania i poznawania  dziedzictwa w szacunku do tego co 100 lat temu powstało w Zakopanem. Chcemy pokazać, iż młodzi  zakopiańczycy  podobnie jak ich wielcy poprzednicy, ścieżkę kariery mogą  skutecznie budować tutaj, w Zakopanem, Hamernia – jak mówią jej autorzy, to przecież kuźnica – miejsce nadawaniu kształtu, wykuwania, kreowania niegotowych jeszcze obiektów

 – Beata Majcher, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Zagraj z nami w Zakopane ! Bądź z nami 19 lipca o 16.00 w Stacji Kultura Zakopane, o 18.00 odpoczniemy przy muzyce Magdaleny Panek i Piotra Cudzicha. zgłoś swój udział: poprzez e-mail: mlodezakopane@zck.com.pl, bądź skontaktuj się z nami telefonicznie 18 26 370 79 i pokaż jak przekuć problemy w rozwiązania.

Mateusz Pajek,
Zakopiańskie Centrum Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Regionalne Centra Konserwatorsko-Magaz...

20 listopada 2024 r.  10.00–17.00,  Forty Kleparz w Krakowie, ul. Kam...

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowski...

Temat strat wojennych jest niezwykle ważnym elementem badań nad polskim dziedzi...