środa, 22 stycznia, 2025

JAK SZTUCZNA INTELIGENCJA ZMIENI ŚWIAT?

14 listopada 2023 roku zapraszamy do ECS na konferencję popularnonaukową, udział w niej jest darmowy, ale trzeba online pobrać bezpłatny bilet. Zaproszenie przyjęło kilkunastu specjalistów – praktyków i teoretyków tematu, ludzi nauki i biznesu, pracujących w kraju i poza jego granicami. Mowa będzie o kwestiach społecznych, gospodarczych, prawnych i etycznych.

Trwa rewolucja sztucznej inteligencji, a jej konsekwencje dotkną każdego z nas. Dlatego konferencja ma charakter popularnonaukowy i jest adresowana do uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Naukowcy doskonalą systemy, które zastępują człowieka w procesach myślowych i decyzyjnych. Głos w dyskusji zabiorą więc nie tylko teoretycy, ale i praktycy, jak prof. Andrzej Dragan – fizyk i popularyzator nauki, Marek Piechocki – prezes spółki LPP i dr Agnieszka Słowik – specjalistka od AI z Uniwersytetu Cambridge.

Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: Czy prawo powinno regulować zasady działania sztucznej inteligencji? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na społeczeństwo? Jak sztuczna inteligencja zmieni oblicze światowej gospodarki?

– Jesteśmy w takim momencie dziejowym, jak nasi przodkowie na przełomie XVIII–XIX wieku, gdy wynalezienie maszyny parowej spowodowało ogromne zmiany w procesach technologicznych, gospodarczych, społecznych i kulturalnych. Sztuczna inteligencja już bada, projektuje oraz rozwija algorytmy i modele komputerowe umożliwiające maszynom procesy, które imitują myślenie, aby mogły podejmować optymalne decyzje – mówi prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń, prezes Klubu Myśli Obywatelskiej im. Tadeusza Mazowieckiego oraz Fundacji Europejskiego Centrum Solidarności, współorganizator konferencji. – Tego procesu nie da się już powstrzymać. Powrót do czasów sprzed sztucznej inteligencji nie jest możliwy.

Pełen programhttps://ecs.gda.pl/wydarzenia/ai/

Bezpłatne biletyhttps://bilety.ecs.gda.pl/

KONTAKT DLA MEDIÓW → dr Magdalena Staręga, tel.: 506 195 991, e-mail: m.starega@ecs.gda.pl

ORGANIZATOR
Europejskie Centrum Solidarności, Fundacja Europejskiego Centrum Solidarności, Klub Myśli Obywatelskiej im. Tadeusza Mazowieckiego

PATRONAT HONOROWY

Rektor Politechniki Gdańskiej – prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego – prof. dr hab. Piotr Stepnowski

Magdalena Staręga, Europejskie Centrum Solidarności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Zimowy Wjazd do Huty 2025- Muzeum Przy...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych...

Profesjonalna ewidencja zbiorów

Każdy pracownik muzeum doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładna i ...

Pierwsze z cyklu spotkań – prelekcji d...

Prelekcja trwała 90 min. Obok traktatów o czarownictwie, które były czytane prz...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...