Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz ogłasza nabór na seminarium „Judaizm – Dzieje i Kultura Żydów Polskich – Holokaust”. Seminarium przeznaczone jest dla polskich nauczycieli, pedagogów i edukatorów muzealnych. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie odbędzie się w ono w formie seminarium wyjazdowego.
Projekt składa się z trzech części:
22 października | Jednodniowe spotkanie studyjne w Muzeum Auschwitz, mające wprowadzić uczestników w tematykę seminarium oraz przygotować do wizyty w Yad Vashem.
20-30 listopada | Kurs w Yad Vashem w Jerozolimie.
Program w Izraelu obejmować będzie m.in. wykłady, warsztaty, zwiedzania wystaw oraz podróże studyjne dotyczących zagadnień zawartych w tytule seminarium, metodyki nauczania o Holokauście oraz różnych aspektów historii państwa Izrael.
17 grudnia | Jednodniowe spotkanie online podsumowujące seminarium.
Udział we wszystkich częściach jest obowiązkowy.
W seminarium może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Pierwszeństwo w procesie rekrutacyjnym będą miały osoby uczestniczące w seminarium online w 2020 r.
Udział w seminarium jest płatny. Całkowity koszt wyniesie ok. 2500 zł od osoby i obejmować będzie koszty biletu lotniczego, tłumaczenia oraz ubezpieczenia. Koszty seminarium wyjazdowego: programu merytorycznego, zakwaterowania, wyżywienia i transportu pokrywa strona izraelska.
Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o wypełnienie formularza online do 16 września 2022 r.
Wyniki rekrutacji zostaną przekazane do 27 września 2022 r. Osoby uczestniczące otrzymają zaświadczenia o udziale w seminarium.
Pytania dotyczące seminarium prosimy kierować do Katarzyny Kotuli-Domagały: (katarzyna.kotula@auschwitz.org) lub Barbary Żmudy (barbara.zmuda@auschwitz.org) z MCEAH.