wtorek, 2 lipca, 2024

Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia: „Butch Cassidy i Sundance Kid”

W miejscu, gdzie zaczyna się Wrocław, czyli w Centrum Historii Zajezdnia, ponownie rusza Kino Letnie!
Wakacyjne piątkowe wieczory będą pełne filmowych emocji. Wielki ekran, wygodne leżaki, niezapomniane filmowe hity – oto przepis na idealny romantyczny letni wieczór lub spotkanie z przyjaciółmi. Wybierz się w niesamowitą podróż wraz z filmowymi bohaterami!
Szykujcie lemoniadę i przekąski – pierwszy seans już 5 lipca o godz. 21:30! Pierwszy pokaz umilą nam Robert Redford i Paul Newman wcielając się w dwójkę charyzmatycznych rabusiów planujących ucieczkę do Boliwii by uciec od odpowiedzialności za swoje zbrodnie popełnione na Dzikim Zachodzie. Klasyka westernu, połączona z dużą dawką humoru oraz nieśmiertelny utwór „Raindrops Keep Fallin’ On My Head”.
Wstęp jest bezpłatny. Miejsce na leżakach również. Wrocław, ul. Grabiszyńska 184 – tak brzmi najgorętszy adres tego lata!
Dodatkowo mamy dla Was konkurs!
Zachęcamy do słuchania Radia RAM w sobotę po 10.00, do wygrania są miejsca VIP podczas Kina Letniego oraz zestaw gadżetów od Centrum Historii Zajezdnia i Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu!
Partnerem Kina Letniego jest Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu.

Repertuar:

5 lipca – „Butch Cassidy and the Sundance Kid” reż. George Roy Hill (1969),
Robert Redford i Paul Newman jako dwójka charyzmatycznych rabusiów planujących ucieczkę do Boliwii by uciec od odpowiedzialności za swoje zbrodnie popełnione na Dzikim Zachodzie. Klasyka westernu, połączona z dużą dawką humoru oraz nieśmiertelny utwór „Raindrops Keep Fallin’ On My Head”.

12 lipca – „C’mon C’mon” reż. Mike Mills (2021),
Dziennikarz radiowy (Joaquin Phoenix) wyrusza w podróż przez kraj by zrealizować reportaż z młodymi ludźmi o ich troskach, oczekiwaniach oraz ambicjach. W podróży towarzyszy mu dziewięcioletni siostrzeniec (Woody Norman). Czuła, ciepła i pokrzepiająca opowieść o emocjach, macierzyństwie, ojcostwie, przyjaźni oraz empatii.

19 lipca – „Pierwszy człowiek” reż. Damian Chazelle (2018),
Biograficzny dramat ukazujący życie Neila Armstronga. W tle kulisy misji Apollo, która 20 lipca 1969 roku wylądowała na księżycu.

26 lipca – „Everest” reż. Baltasar Kormakur (2015),
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z 1996 roku. Podczas komercyjnej wyprawy na Mount Everest dochodzi do tragedii.

2 sierpnia – „Wszystko za życie” reż. Sean Penn (2007),
Autentyczna historia Chrisa McCandlessa, który po studiach postanowił pozbyć się swojego majątku i wyruszyć w podróż na Alaskę by rozpocząć życie blisko natury. Reżyserował Sean Penn, a za muzykę odpowiadał Eddie Vedder.

9 sierpnia – „Poprzednie życie” reż. Celine Song (2023),
„Poprzednie życie” to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie w każdym z trojga bohaterów.

16 sierpnia – film wybrany przez widzów,

 22 sierpnia – „Kochankowie Roku Tygrysa”, reż. Jacek Bromski (2005). Seans odbędzie się w innej lokalizacji: ul. Wittiga 10, Wrocław, Golgota Wschodu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...