Koncert Wielkopostny – Padlewski Quartet w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
W czwartek, 5 marca, o godz. 18:00 w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu odbędzie się Koncert Wielkopostny w wykonaniu Padlewski Quartet. Wydarzenie będzie okazją do refleksji przy dźwiękach muzyki kameralnej najwybitniejszych kompozytorów.
Na scenie wystąpią: Karolina Gajda, Maciej Jaroń, Mateusz Strzelecki oraz Jacek Hodur – artyści zawodowo związani z Filharmonią Świętokrzyską.
W programie koncertu znajdą się kompozycje wielkopostne i pasyjne m.in. Giovanniego Batisty Pergolesiego, Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Padlewski Quartet rozpoczął działalność w 2023 roku. Pierwszym wspólnym projektem zespołu było wykonanie kwartetu smyczkowego Roman Padlewski – polskiego kompozytora, który zginął tragicznie podczas II wojny światowej. Twórczość Padlewskiego wywarła na muzykach tak silne wrażenie, że stał się on patronem zespołu.
Kwartet występuje zarówno na scenach regionalnych, jak i ogólnopolskich, prezentując repertuar klasyczny, rozrywkowy oraz dzieła kompozytorów muzyki współczesnej.
Iga Chylicka

