piątek, 9 maja, 2025

Leśne opowieści – Korzeń drzewa z Westerplatte. – warsztaty rodzinne.

W trakcie prac archeologicznych, nieopodal dzisiejszego Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte został wydobyty korzeń dębu szypułkowego. Prezentowany dziś na wystawie czasowej LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI, stanowi jej centralny punkt. Jego niepowtarzalna forma może być interpretowana w różny sposób. To właśnie realizacja dziecięcych pomysłów, nieograniczonych zamkniętym postrzeganiem dorosłego człowieka, stanowi nadrzędny cel naszych zajęć. Czy korzeń z Westerplatte przypomina zwierzę? Czy może fantastyczny obiekt? O tym zadecydują najmłodsi, którzy stworzą za podstawie swojej interpretacji wyjątkowe dzieła przy wykorzystaniu ekologicznych, naturalnych materiałów.

Zajęcia odbywają się w ramach nowej oferty edukacyjnej do wystawy czasowej LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI. Stanowią okazję do poznania wyjątkowej wystawy czasowej i do plastycznej interpretacji jej treści w wykonaniu najmłodszych zwiedzających. Od rzeźby z naturalnych materiałów, po przeróżne techniki malarskie – każdy znajdzie swoją przestrzeń do wyrażenia emocji związanych z naszą ekspozycją.

Wspólne uczestnictwo dzieci i dorosłych ma na celu stworzenie przestrzeni do integracji, dialogu i wspólnej pracy, co wzbogaca doświadczenie wszystkich uczestników.

Warsztaty będą odbywać się w sezonie od października do lutego, w wybrane soboty, w godzinach 10:00-12:00; 13:00-15:00. 

Każde spotkanie będzie trwało ok. 2 godziny i będzie składać się z części teoretycznej (zwiedzanie wystawy czasowej) oraz praktycznej w sali +1/12 (tworzenie prac zainspirowanych zwiedzaniem).

Koszt warsztatów to 7 zł od uczestnika.

Rodzinne warsztaty są skierowane zarówno polskich, jak i dla i ukraińskich rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Liczba miejsc ograniczona 25 uczestników!

Aby wziąć udział w zajęciach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularze dla poszczególnych zajęć znajdą Państwo na stronie: https://tiny.pl/b-czmgvt wraz z pozostałymi informacjami.

Rezerwacja uczestnictwa uzyskuje status potwierdzonej po przesłaniu przez Muzeum odpowiedzi z akceptacją formularza.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu edukacja@muzeum1939.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...