Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w letnich szkółkach rzemiosł dawnych. Cykl jest związany z wyrobem prostych, drewnianych instrumentów muzycznych. Zajęcia są przeznaczone dla pełnoletnich osób pragnących rozwinąć wiedzę o tradycyjnym wykorzystaniu drewna do wyrobu ludowych instrumentów muzycznych, a także poszerzyć praktyczne umiejętności w tym zakresie.
Warsztaty obejmą m.in. wprowadzenie do pracy z drewnem, rozpoznawanie jego gatunków i poznanie właściwości, sposób pozyskania i przygotowania surowca, wyrób prostych instrumentów (gwizdki z kory, piszczałki pasterskie, trombity), poznanie techniki gry na nich.
Prowadzący: Piotr Buczek
czytaj o Piotrze Buczku tutaj: http://szlakrzemiosla.pl/s/tworcy/id/2598.%0D
Udział w cyklu zajęć jest bezpłatny. Organizator zapewnia niezbędne materiały i narzędzia.
Warsztaty prowadzone w 3 grupach liczących do 10 osób.
Dla każdej grupy przewidziano po 2 czterogodzinne spotkania odbywające się w czwartki w godz. 16.30-20.30 oraz w soboty w godz. 10.00-14.00.
Grupa I: 17 i 19 sierpnia
Grupa II: 24 i 26 sierpnia
Grupa III: 31 sierpnia i 2 września
Miejsce spotkań:
Sądecki Park Etnograficzny, ul. Długoszowskiego 83 b, Nowy Sącz
Zgłoszenia pod tytułem „Szkółki rzemiosł dawnych – instrumenty” prosimy nadsyłać mailowo na adres: j.holda@muzeum.sacz.pl do 11 sierpnia 2023 r.
Wiadomość powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu, adres mailowy, wybrana grupa. Decyduje kolejność zgłoszeń
___
Działanie realizowane w ramach zadania „Drzewo świata – rośliny w kulturze ludowej Sądecczyzny” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Fot. Jacek Kurzeja, tekst: Agnieszka Małecka