czwartek, 9 października, 2025

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich z prestiżową nagrodą

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zdobyło nagrodę w konkursie Property Design Awards 2022 w kategorii: Bryła – Obiekty Publiczne. Konkurs organizowany jest przez portal PropertyDesign.pl.

W konkursie nagradzane są najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce, które zostały oddane do użytku w 2021 roku. Property Design Awards wyróżnia unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i inspirującym designie.

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie jest już laureatem międzynarodowego konkursu architektonicznego Yuanye Awards. W czerwcu 2021 roku projektant Mirosław Nizio odebrał za projekt Mauzoleum Nagrodę Internautów w konkursie Nagroda Architektoniczna POLITYKI. W 2011 roku projekt otrzymał też nagrodę European Property Award w kategorii Public Service Architecture.

Generalnym projektantem Mauzoleum, odpowiedzialnym za projekt architektury, projekt wnętrz i zagospodarowania terenu jest Pracownia Nizio Design International. Mirosław Nizio nadzorował prace nad scenografią i projektem graficznym wystawy stałej.

Projekt Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie powstał, by upamiętnić ofiary pacyfikacji polskich wsi z lipca 1943 roku. Bryłę budynku tworzy 5 zamkniętych i 6 otwartych segmentów, które poprzecinane są pęknięciami. Kolejne części budynku ulegają stopniowej deformacji i rozpadowi.

Wystawa stała Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zajmuje powierzchnię blisko 1 700 m2 i pokazuje etapy pacyfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Festyn historyczny „Od Prasłowian do P...

11 września 2025 r. w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicac...

Wystawa „Podzespoły czyli wnętrze Star...

Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach zaprasza na wernis...

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

150 LAT MUZEALNICTWA ROLNICZEGO NA ZIE...

W 2025 roku przypada 150. rocznica pojawienia się idei muzealnictwa rolniczego ...

XI.Legenda STARa

11.LegendA STARa, to zlot pojazdów  zabytkowych organizowany przez Powiat ...