czwartek, 3 kwietnia, 2025

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania! 15-19 listopada

W dniach 15-19 listopada w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie gościć będziemy artystki i artystów z całego świata w dziedzinie sztuki opowiadania, którzy poza praktyką sceniczną są także wieloletnimi nauczycielami tej profesji. Wraz ze Stowarzyszeniem „Grupa Studnia O.” zapraszamy do udziału w osiemnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania. Mottem tegorocznej edycji jest „Przekazać dalej”.

Zapraszamy na spotkania z opowiadaczem z Toronto Danem Yashinskym, który dziesięć lat temu podbił, a raczej przygarnął do serca słuchaczy warszawskiego festiwalu. W tym roku będzie mu towarzyszyła słynna tancerka i choreografka kanadyjska Annemarie Cabri, która wytańczy na scenie opowiadane historie.
Gigi Bigot z Francji, która samą siebie nazywa handlarką opowieści i gwiazd, zaprosi słuchaczy na jedyny w swoim rodzaju wykład performatywny, podczas którego opowie o symbolicznym języku baśni, o swojej drodze opowiadaczki i kontekstach, w jakich dzisiaj można opowiadać baśnie.
Halima Hamdane z Maroka wprowadzi słuchaczy w zakamarki arabskiej tradycji sztuki opowiadania z perspektywy kobiet oraz otworzy wieko zaklętej szkatułki pełnej zapachów i tajemnic.
Polina Tšerkassova, zarówno opowiadaczka-muzyczka, jak i badaczka-antropolożka z Estonii, zaczaruje nas dźwiękami wielu instrumentów etnicznych i przybliży nieobecną dotychczas na festiwalu w Warszawie tradycję opowiadania z północnych regionów Morza Bałtyckiego.
Będziemy też gościć przedstawiciela tradycji tureckich aszyków Ozana Aşıka Erola Şahinera i współczesne spadkobierczynie tej sztuki.
Wśród polskich wykonawców, po raz pierwszy na festiwalu powitamy Głuchego artystę Adama Stoyanova wybitnego przedstawiciela kultury Głuchych, znanego z udziału w spektaklach teatralnych, m.in. w Rytuale miłosnym w reżyserii Daniela Kotowskiego (tym razem opowieści będą tłumaczone na polski język foniczny).
Po raz pierwszy na festiwalu będzie również obecna przedstawicielka ludowej tradycji gawędziarstwa Irena Stopa z Jordanowa, która przekazuje swoją sztukę i repertuar kolejnym pokoleniom.
Zapraszamy do wspólnego świętowania festiwalowej osiemnastki!

Sprzedaż biletów odbywa się w Mazowieckim Instytucie Kultury

bezpośrednio lub online www.mik.waw.pl/repertuar/ →
Spektakle poranne (dla dzieci/szkół) – 20 zł
Spektakle wieczorne – 30 zł
Noc opowieści – 50 zł
KARNET, na wszystkie wydarzenia Festiwalu, poza Nocą opowieści, do kupienia w cenie 200 zł: bezpośrednio w Kasie MIK (ul. Elektoralna 12); zdalnie, wysyłając mail na adres kasa@mik.waw.pl (w odpowiedzi prześlemy numer konta i dalsze informacje).
Wydarzenia towarzyszące – wstęp wolny
Spotkania, wernisaż, wykład z pokazem – wejściówki
Warsztaty – obowiązują zapisy

Pełna informacja dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://biuro-prasowe.mik.waw.pl/261930-18-miedzynarodowy-festiwal-sztuki-opowiadania-przekazac-dalej-15-19-listopada-2023-r

Mazowiecki Instytut Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rodzinna przygoda z „Marzanną” w tę ni...

Impreza plenerowa „Marzanna”! 23 marca 2025 r. w godz. 11.00-15.00 Muzeum...

Tajemnice toruńskich historii – ...

25.03. 2025 roku o godz. 17.00 Muzeum Okręgowe w Toruniu – Muzeum Historii Toru...

Martwa natura

Wielokrotnie nagradzana, przetłumaczona na siedemnaście języków, poruszają...

Muzeo – Najczęściej wybierany, najnowo...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, zarządzanie zbiorami muzealnymi staje...

Noworoczna okazja na rozwój z systemem...

W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy zapytać czy zastanawiali się Państwo nad z...