piątek, 22 listopada, 2024

Międzynarodowy projekt edukacyjny Muzeum Auschwitz

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłosiło nabór uczestników do polsko-izraelskiego programu „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” organizowanego we współpracy Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz z Międzynarodową Szkołą Nauczania o Holokauście w Yad Vashem.

Adresatami tej części projektu są uczniowie polskich szkół ponadpodstawowych, którzy w trakcie trwania dnia studyjnego online będą mieli możliwość wirtualnego zwiedzenia wystawy Muzeum Historii Holokaustu Yad Vashem oraz wzięcia udziału w warsztacie pt. „Jesteśmy Żydami z Polski” prowadzonym przez edukatorów z Yad Vashem. Program będzie realizowany w języku angielskim.

Do udziału można zgłaszać zarówno całe klasy, jak i pojedynczych uczniów, z których później będą tworzone grupy. Dzień studyjny obejmuje cztery godziny lekcyjne. Zajęcia będą odbywać się w stałych terminach w październiku i listopadzie: we wtorki i środy od 10.00 do 13.00 oraz w czwartki od 15.00 do 18.00.

Formularz rejestracyjny online wypełnia opiekun grupy.

Udział w projekcie jest bezpłatny. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.


Oprócz dni studyjnych online dla polskich uczniów organizowanych przez Yad Vashem częścią projektu będą także zdalne wizyty studyjne w Miejscu Pamięci Auschwitz dla młodzieży i dorosłych z Izraela prowadzone przez edukatorów MCEAH.

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat historii przedwojennej Polski, II wojny światowej i Holokaustu w Izraelu, poprzez zwrócenie uwagi na wielokulturowość społeczeństwa polskiego w okresie przedwojennym i związanych z tym konsekwencji, przedstawienie kluczowych faktów na temat niemieckiej okupacji Polski w czasie II wojny światowej oraz uwypuklenie losów różnych grup ofiar w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, w szczególności obywateli II RP – Polaków i Żydów.

Kontakt: Anna Stańczyk, Projekty Edukacyjne MCEAH

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu „Kultura inspirująca”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełz...

VIII Forum Regionalne Między Małopolską a Górnym Śląskiem pt. „Po nitce do kłęb...

Barwy holi

W starożytnej Mithili – krainie położonej u podnóży Himalajów, poprzecinanej rz...

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...