niedziela, 19 stycznia, 2025

Miejskie wakacje ze sztuką współczesną – letni program w Parku Rzeźby na Bródnie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na letni program wydarzeń artystycznych, który odbędzie się w Parku Rzeźby na Bródnie i potrwa od 6 lipca do 1 września 2024 roku. W bogatym programie znajdą się między innymi warsztaty kreatywnego haftu, zajęcia filmowe oraz wspólne tworzenie streetartu.

Atrakcje w Parku Rzeźby na Bródnie
Park Rzeźby na Bródnie to unikalna wystawa rzeźby współczesnej w przestrzeni publicznej, dostępna dla odwiedzających przez całą dobę. W kolekcji znajdują się dzieła polskich i zagranicznych artystów, takich jak Magdalena Abakanowicz, Ai Weiwei czy Jens Haaning. Latem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie organizuje różnorodne warsztaty i aktywności, zachęcając do spędzenia wakacji w otoczeniu sztuki.

Szymon Maliborski o działalności Muzeum
– W lipcu MSN opuszcza tymczasową siedzibę w Muzeum nad Wisłą, a w październiku przenosi się do nowej lokalizacji przy ul. Marszałkowskiej 103. W okresie przejściowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej działa w Parku Rzeźby na Bródnie, koncentrując się na pytaniach dotyczących tożsamości oraz strategii programowej, ale przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z naszą publicznością – mówi Szymon Maliborski, kurator Parku Rzeźby na Bródnie.

Domek Herbaciany – najmniejszy dom kultury w Warszawie
W czasie sezonu letniego Domek Herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie gościć będzie animatorki, artystki i artystów. Tegoroczna edycja oferuje kilkadziesiąt wydarzeń o różnorodnej tematyce, podczas których będzie można m.in. tworzyć filmy, angażować się w działania teatralne, uczyć się szycia oraz spróbować swoich sił w streetarcie.

Godziny warsztatów
Warsztaty odbywają się w soboty i niedziele o godzinach 11:00 i 13:00. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto wcześniej zarezerwować miejsce na stronie sklep.artmuseum.pl. Sobotnie zajęcia dedykowane są młodzieży i dorosłym, natomiast w niedziele organizowane będą warsztaty dla rodzin z dziećmi.

Wydarzenia specjalne
Oprócz warsztatów, Park Rzeźby na Bródnie będzie gościć wyjątkowe wydarzenia artystyczne. 3 sierpnia 2024 roku kolektyw artystyczny NOWY ZŁOTY zaprosi do wspólnego tworzenia artystycznej publikacji, która ma na celu spisanie niezależnych inicjatyw wystawienniczych w Polsce. 29 sierpnia międzynarodowy kolektyw Tools For Action (Bambi van Balen, Nat Skoczylas), znany z artystycznych i prowokacyjnych akcji publicznych z wykorzystaniem balonów, zaprosi gości Parku i Muzeum do zaangażowania się w tworzenie wspólnej parady pt. “Delegacja Śliskich Spraw”. Jej finałowa odsłona pojawi się na otwarcie nowej siedziby MSN-u.

Lemoniada za rysunek – tradycyjna akcja
Podczas tegorocznego programu letniego powraca akcja „Lemoniada za rysunek”. Każdy, kto będzie chciał przelać swoje myśli i emocje na papier, może w zamian za swój rysunek otrzymać orzeźwiającą lemoniadę. Lemoniada, leżaki, koce piknikowe oraz stoły do rysowania będą dostępne obok Domku Herbacianego w Parku Rzeźby na Bródnie. To doskonała okazja, by połączyć twórczość artystyczną z relaksem na świeżym powietrzu.

Informacje praktyczne
Wszystkie wydarzenia w Parku Rzeźby na Bródnie są bezpłatne, ale na niektóre z nich prowadzona jest rezerwacja miejsc. Więcej informacji o Parku Rzeźby na Bródnie i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie: https://artmuseum.pl/pl/cykle/park-rzezby-na-br….

O Parku Rzeźby na Bródnie
Park Rzeźby na Bródnie powstał w 2009 roku jako wspólna inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jest to całoroczna wystawa sztuki współczesnej prezentowana pod gołym niebem, obejmująca rzeźby, instalacje, interwencje artystyczne oraz prace dźwiękowe takich artystów jak Paweł Althamer, Monika Sosnowska, Ai Weiwei czy Rirkrit Tiravanija. Projekt wzbogacony jest o program wydarzeń, warsztatów i spotkań.

Jakub Drzewiecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Zimowy Wjazd do Huty 2025- Muzeum Przy...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych...

Profesjonalna ewidencja zbiorów

Każdy pracownik muzeum doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładna i ...

Pierwsze z cyklu spotkań – prelekcji d...

Prelekcja trwała 90 min. Obok traktatów o czarownictwie, które były czytane prz...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...