poniedziałek, 18 listopada, 2024

Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji

Powstała strona projektu Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji, która jest początkiem Fotograficznego Archiwum Rewitalizacji Pragi. Autorką lub autorem tej dokumentacji może być każdy, zarówno profesjonalistka, profesjonalistka, jak i mieszkańcy, mieszkanki Warszawy, a więc także Ty!
  Jak zgłosić swoje zdjęcia do projektu Migawki? Przeczytaj zanim zaczniesz fotografować: fotografuj przestrzeń – ulice, place, budynki, parki, obiekty miejskiej infrastruktury, małej architektury, sztuki ulicznej, także wnętrza; fotografuj regularnie tę samą przestrzeń (ulicę, dzielnicę, osiedle, park, itp.) albo jakiś motyw (klatki schodowe, podwórka), odwiedzaj te same miejsca wiele razy – fotografuj o różnych porach dnia i roku; zdjęcia muszą mieć dokumentalny charakter – abstrakcyjne impresje albo formalne eksperymenty takiego charakteru nie mają; zdjęcia muszą być wykonane zgodnie z zasadami sztuki fotograficznej, prawidłowo naświetlone i zakomponowane; nie fotografuj ludzi i ich wizerunków (ze względów prawnych publikacja takich zdjęć na stronie projektu jest bardzo trudna); ustaw poprawnie datę i godzinę w aparacie; jeżeli Twój aparat ma możliwość zapisywania danych GPS – włącz tę funkcję; jeśli Twój aparat nie ma takiej możliwości – zapisz dokładny adres fotografowanych miejsc oraz miejsc z których fotografowałeś/aś (noś ze sobą notes); jeśli tylko możesz używaj statywu. Przeczytaj, gdy zdjęcia masz już gotowe: absolutnie kluczowym elementem zdjęcia jest jego opis (pliki bez prawidłowo wykonanego opisu będą odrzucane przez system); pamiętaj o wpisaniu swojego imienia i nazwiska oraz podania kontaktu do siebie; pojedyncze zdjęcie nie może być cięższe niż 15 MB i musi być w formacie JPG; korekty w programie graficznym niech ograniczą się do perspektywy, ekspozycji, ostrości i korekcji wad obiektywu. Na stronie projektu znajdują się podpowiedzi i instrukcje o tym, jak wykonać opis zdjęcia, jak dobrze fotografować do projektu.
Odwiedź stronę www.migawki.muzeumpragi.pl
Migawki / Inspiracje
Spotkanie z Agnieszką Pajączkowską, która opowie o tym jak dokumentować miasta i ich architekturę. Spotkanie poprowadzi Filip Springer.
Agnieszka Pajączkowska – kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, twórczyni projektów interdyscyplinarnych, fotograficznych i kulturalnych, autorka książek i tekstów, animatorka kultury, kuratorka, tutorka, absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Kultury Polskiej UW.
🔵 18 kwietnia, godz. 18:00
🔵 udział bezpłatny
🔵 Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
Pobierz bilet

Muzeum Warszawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Regionalne Centra Konserwatorsko-Magaz...

20 listopada 2024 r.  10.00–17.00,  Forty Kleparz w Krakowie, ul. Kam...

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowski...

Temat strat wojennych jest niezwykle ważnym elementem badań nad polskim dziedzi...