czwartek, 24 kwietnia, 2025

Muzeum Historii Polski zaprasza na konwent gier: ZAGRAJMY W HISTORIĘ 966-2024”

Już w najbliższy weekend (13-14 kwietnia) zapraszamy na pierwszy konwent organizowany przez Muzeum Historii Polski.  W tym roku tematem przewodnim jest rocznica chrztu Polski – dla gości szykujemy liczne atrakcje związane z wczesnym średniowieczem. W programie m.in: III Otwarte Mistrzostwa Polski Saga – gry bitewnej Saga, warsztaty malowania figurek i modelarskie, gry pokazowe w aż cztery systemy historyczne, swobodne granie, panel dyskusyjny poświęcony nauce przez gry i zabawy, możliwość zakupu i poznania ofert wystawców ze świata gier i nie tylko.
Kiedy? 13-14 kwietnia (sobota i niedziela), godz. 10.00-18.00
Gdzie? Muzeum Historii Polski, ul. Gwardii 1, Warszawa
Dla kogo? Miłośnicy gier w każdym wieku, rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli
Bilety: w cenie 10 zł.
Współorganizator: Stowarzyszenie Weles / Saga Grand Melee Poland 

Na gości czekają:

  • STREFA SAGA: turniej gry bitewnej, nauka malowania modeli, kącik modelarza dla starszych i najmłodszych, pokazy SAGA i wikińskiej gry Ravenfeast dla nowicjuszy w prawdziwym namiocie wikingów z obstawą wojów, warsztaty z systemu gry (w Sagę, Ravenfeast, Ogniem i Mieczem, Anno Domini 1666) i wiele innych
  • STREFA WOLNEGO GRANIA z możliwością wypożyczenia gier od Muzeum Historii Polski. Przyjdź z własną grą lub wypożycz grę na miejscu, zajmij stolik (lub dosiądź się do już zajętego) i daj się porwać zabawie! 
  • strefa z namiotem pierwszych Piastów 
  • stoiska wystawiennicze : Stowarzyszenia Weles, Instytutu Pamięci Narodowej,  Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – Wydział Wargaimingu, Wydawnictwa Taktyka i Strategia, Czarny Kot

Piotr Gnidiuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...

Zdarzenia muzealne – Maj 2025

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zdarzeniach muzealnych odbywających się...

Wernisaż wystawy czasowej — „Mag...

Zapraszamy na rodzinną wystawę do Galerii Śluza!

Leonardo. Zbliżenia

Leonardo da Vinci to najbardziej znany artysta w historii. Ten wszechstronnie u...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...