piątek, 3 maja, 2024

Muzeum Narodowe we Wrocławiu przedłuża wystawy

Wrocławskie Muzeum Narodowe postanowiło wyjść naprzeciw zwiedzającym, którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć interesujących ich wystaw. Dwie z nich będą dostępne do końca stycznia, jedna – do końca lutego. Wszystko jednak zależy od tego, czy muzea zostaną otwarte po 17 stycznia.

Do końca stycznia będzie można zwiedzać dostępną w głównym gmachu wystawę „Skarb Średzki. Czasy wielkiej zarazy” prezentującą średniowieczne złote monety i biżuterię znalezione w maju 1988 roku na wysypisku śmieci w Środzie Śląskiej. Najcenniejszą częścią Skarbu średzkiego jest XIV – wieczna ślubna korona. Najprawdopodobniej jej ostatnią właścicielką była pierwsza żona Karola IV Blanka de Valois.

Również w gmachu głównym Muzeum Narodowego dostępna będzie wystawa „Marek Oberländer i Jan Lebenstein. Totemiczny znak ludzkiej figury” poświęcona polskiej sztuce powojennej. Składa się ze 86 prac Marka Oberländera i 20 Jana Lebensteina. Wystawę tę będzie można zwiedzać do końca lutego.

W Muzeum Etnograficznym do końca stycznia będzie dostępna wystawa „Makatka wywrotowa” prezentująca 70 dawnych i współczesnych makatek. Na tych dawniejszych odnajdziemy głównie proste hasła związane z błogosławieństwem domu, na współczesnych zaś tematy bardziej aktualne: od feminizmu po homofobię. Na wystawie pokazane są makatki wykonane nie tylko przez artystów, ale też amatorów, w tym pasjonujące się haftem dzieci.

ŹródłoUM Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W SZYMBARSKIM...

28 kwietnia 2024 Skansen w Szymbarku Rejestracja Zapraszamy w niedziel...

ŚWIAT DZIECIĘCY W RYSUNKU I GRAFICE MA...

25 kwietnia 2024 - 23 czerwca 2024 Dwór Karwacjanów Już od czwa...

GORLICKIE ULICE – 3 MAJA

Wernisaż wystawy "Gorlickie ulice - 3 Maja" odbędzie się w piątek 26 kwietnia o...

Chłop-niewolnik? Opowieść o pańszczyźn...

28 kwietnia – 10 październik 2024 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu R...

Miecze japońskie to nie tylko broń, al...

Miecze Japońskie. Z kolekcji gen. Sławomira Petelickiego i Polskiej Sekcji Miec...