poniedziałek, 16 września, 2024

Muzeum-Zamku w Łańcucie zaprasza dzieci na „Lato pod balonem”

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na „Lato pod balonem”, które upłynie pod znakiem szlachetnej rywalizacji. Wakacyjne zajęcia i warsztaty dla dzieci zaplanowano od 25 czerwca do 14 sierpnia 2024 r., od wtorku do piątku. Działania edukacyjne, gry i zabawy będą inspirowane historią igrzysk olimpijskich, mitologią grecką oraz zbiorami Muzeum, ogrodami i parkiem.

Zajęcia będą odbywać się w otoczeniu zamku, a w wypadku deszczowej pogody zostaną przeniesione do dawnej Oranżerii. Spotkania są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Czas trwania zajęć wynosi do 90 minut. Zajęcia zaplanowano na godz. 10.00 oraz 12.00.

Aby wziąć udział w zajęciach „Lato pod balonem”, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, którą przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej: edukacja@zamek-lancut.pl. Zapisy przyjmowane są w dni powszednie, w godz. od 9.00 do 16.00. Koszt udziału w zajęciach: 10 zł/os. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Tematyka zajęć:

Zawodnicy! Na start!

Dla wszystkich miłośników przygód, sportu i dobrej zabawy. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w naszym spacerze na orientację? Rozwiązujcie zagadki – wytężajcie wzrok! Zapraszamy!

Po złoty laur

A oto boginie i bogowie greccy zaklęci w roślinach w przyzamkowym parku. Czy uda się Wam ich odnaleźć?

Rozgrywki zamkowej olimpiady

Jeździectwo, szermierka i tenis, to tylko niektóre ze sportów jakie uprawiali dawni mieszkańcy łańcuckiego Zamku. Dziś Was zapraszamy do rywalizacji. Będziecie mogli wykazać się celnością, sprytem i szybkością.

Koło. Ogień. Sport.

Czy wiesz dlaczego koło i ogień są tak ważne podczas zawodów olimpijskich? Jakie sporty uprawiano w starożytnej Grecji? Spróbujmy wspólnie zastosować się do reguł starożytnych igrzysk w czasie naszych rywalizacji.

Wszystkich miłośników gier stolikowych Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do rozgrywek w czasie zwiedzania d. Oranżerii. Na piętrze budynku, w Sali 4 można zagrać w szachy, warcaby, kości lub karty.

Joanna Garbulińska-Charchut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Europejskie Dni Dziedzictwa w Wielkopo...

Przygotowaliśmy specjalny program kulturalno-edukacyjny związany z historią pra...

Kolekcjonerka. Teresa Szwedkowicz (193...

Wystawa przybliża problematykę kolekcjonerstwa prywatnego i antropologii rzeczy...

KONFERENCJA NAUKOWA „AXENTOWICZ. W 165...

Zapraszamy serdecznie na  konferencję naukową "AXENTOWICZ. W 165 ROCZNICĘ ...

Muzeo – Najczęściej wybierany system d...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, zarządzanie zbiorami muzealnymi staje...

XI Międzynarodowa Konferencja Konserwa...

TERMIN I MIEJSCE KONFERENCJI Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spo...