poniedziałek, 25 listopada, 2024

Nie martwcie się! Łempicka pozostanie u nas na długo…

Prawdopodobnie tylko wystawa „Polaków portret własny”, zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie pod koniec lat 70. XX wieku, przyciągnęła więcej widzów niż wystawa Tamary Łempickiej. Nie martwmy się jednak – artystka zostanie z nami dłużej.

125 tysięcy osób zobaczyło zamkniętą właśnie wystawę „Łempicka” w MNK. Nie przeszkodziły widzom ani limity (jednocześnie na wystawie mogło przebywać 60 osób) ze względu na wymogi konserwatorskie oraz ochronę prezentowanych obiektów, jak również komfort i bezpieczeństwo zwiedzających, ani kolejki w których czasem trzeba było stać nawet cztery godziny. W ostatni weekend przedłużyliśmy godziny otwarcia pokazu i ostatni zwiedzający opuścili muzeum po godz. 22. Sukces tej wystawy zawdzięczamy m.in. mediom: w sumie ukazało się ponad 2100 materiałów w tv, radio, prasie i internecie. Ich ekwiwalent reklamowy to 10, 6 mln zł, a dotarcie: 75,5 mln odbiorców.    

Nie wszystkie prace wrócą do instytucji wypożyczających. Trzy dzieła trafią 27 marca do Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI wieku w Gmachu Głównym. Do 30 czerwca będzie można oglądać Piękną Rafaelę z 1927 roku  z kolekcji brytyjskiej, do 30 września – Blask (Bachantka) z 1932 roku z kolekcji amerykańskiej i Kompozycję abstrakcyjną w czerni i szarości z ok. 1956 roku z kolekcji rodziny artystki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełz...

VIII Forum Regionalne Między Małopolską a Górnym Śląskiem pt. „Po nitce do kłęb...

Barwy holi

W starożytnej Mithili – krainie położonej u podnóży Himalajów, poprzecinanej rz...

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...