wtorek, 24 marca, 2026

Nowa wystawa czasowa w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Przestrzenie Marcina Niemczury. Interpretacje…”, który odbędzie się 25 lutego (niedziela) o godzinie 13:00.
Marcin Niemczura (1963-1983) był młodym rozwijającym się artystą, który wyrażał siebie głównie za pomocą fotografii i poezji. Przez 20 lat swojego życia mieszkał, uczył się i tworzył przede wszystkim w Łomży.
Podejmiemy próbę zdefiniowania i interpretacji różnych przestrzeni, które miały wpływ na życie i odczuwanie Marcina. O przestrzeniach opowiemy za pomocą kolażu, w którym spotkają się obraz, rekwizyt i słowo. Rozmowa między poszczególnymi elementami wystawy odbędzie się w aurze teatralności.
Wystawa będzie także okazją, żeby wniknąć do duszy młodego, wrażliwego człowieka, który obserwuje, komentuje i uwiecznia otaczający go świat. Opowieść, którą tam odnajdziemy, będzie pełna emocji i kontrastów. Być może stanie się ona lustrem, w którym przejrzy się współczesna młodzież, zobaczy podobne lęki, radości i marzenia? Albo obudzi wspomnienia obecnych 60- 70-latków?
Wystawa czynna do 28 kwietnia.

Wojciech Chamryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...

Dagmara Budzbon-Szymańska, Rzeźbiarki

Rzeźba, głównie ze względu na wysiłek fizyczny, jakiego wymagała, była przed wi...

Góry–Morze–Morze–Góry

Wystawa stanowi trzecią edycję autorskiego projektu wystawienniczego, którego i...

Paryż – tam, gdzie historia tańczy z e...

PARYŻ - wyjątkowe miejsce, w którym żyję i oddycham sztuką. Jest dla mnie księg...

Forum SOWA 2025 – spotkanie ludzi z pa...

W dniach 23–24 października 2025 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odby...